Експлозия в тунел на метростанция в Манхатън хвърли в паника пътници и минувачи, предаде Би Би Си.
Бомбата избухна в понеделник сутринта на 42-ра улица и Осмо авеню, потвърди полицията в Ню Йорк.
Телевизии Си Би Ес и Ей Би Си съобщиха, позовавайки се на свои източници, че взривът вероятно е причинен от самоделна бомба.
На мястото, което се намира близо до "Тайм Скуеър", има десетки коли на полицията и пожарната, а районът отцепен.
Извършителят е ранен и е арестуван. Няма загинали, общо четирима са ранени, като няма опасност за живота им.
Хората са евакуирани, движението на коли, метро и автобуси в района е забранено.
Мястото е част от един от най-големите транспортни центрове на Ню Йорк, който обслужва 65 млн. души годишно.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
83938
1
11.12 2017 в 15:41
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други