Европейската комисия разкритикува петролните санкции, които САЩ въведе срещу Иран и всички страни, търгуващи със страната, предават световните агенции.
Америка ще наложи санкции на всяка страна, която търгува нефт с Техеран от 2 май насетне, като към момента това засяга Китай, Япония, Италия, Индия, Гърция, Южна Корея, Турция и Тайван.
Според Мая Косианчин, говорител на ЕК, решението на Вашингтон ще подкопае договорката за ядрената програма на Иран, от която САЩ се изтеглиха наскоро, но Европа остана. Планът беше подкрепен от Съвета за Сигурност на ООН и е от голяма важност за мира в региона. Засега ЕС ще изпълнява договорките си с азиатската страна, стига тя също да спазва своите.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци