Чешкото МВР ще организира специално звено за борба с руската пропаганда. Това съобщи вътрешният министър на страната Милан Хованец пред Ройтерс.
Контраразузнаването в Прага обяви през септември, че Кремъл води "информационна война" в Чешката република, чрез изграждане на мрежа от пропагандни групи и разпространението на дезинформации, с които се опитва да дестабилизира страната.
В антихибридния отдел ще работят 20 души от министерството, които освен, че ще се борят с путинската пропаганда, ще обучават и държавните служители как да реагират на фалшивите информации.
"Ние искаме да влезем във всеки смартфон," каза Хованец на конференция за стратегически комуникации.
Центърът в Прага е замислен така че да е в състояние да отговори почти в реално време на пропагандата на Кремъл, използвайки Facebook, Twitter и други средства за комуникация.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
31665
22
21.10 2016 в 16:29
По този начин ти обобщаваш огромна група от хора, като им лепваш етикет, ползвайки комунистическите престъпления като основа за това. Което си е чиста манипулация. Какво означава да си ляв? Какво означава да си социалист ? Комунистите леви ли са , социалисти ли са или политическото им убеждение е просто още един начин за манипулация а хората ?
Ако сложим картите на масата , мога да ти гарантирам , че капитализма е разсипал повече животи от колкото всяка друга политическа система, като в това число слагам и организираните религии които са нищо повече от политика с цел манипулация....
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци