Броят на жертвите от експлозията в мината в Сома е достигнал 232 души, това съобщи турският министър-председател Реджеп Ердоган, цитиран от Би Би Си.
Премиерът пристигна в мината, след като обяви тридневен траур в Турция.
Спасителните операции продължават. Над 200 човека са в неизвестност. Роднини на миньорите са се събрали около мината в очакване на новини за своите близки.
Разгневени демонстранти излязоха по улиците на Анкара и Истанбул. Има сведения за сблъсъци между полицията и десетки протестиращи в двата града.
Енергийният министър Танер Йълдъз заяви, че 787 души са били в мината, когато е станал инцидентът. В нея продължава да се вкарва кислород, за да се помогне на оцелелите.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен