
Русия вероятно премахва ядрените бойни глави от стари ядрени крилати ракети и стреля с боеприпаси без заряд срещу Украйна, каза днес британското военно разузнаване, цитирано от Ройтерс.
Според министерството на отбраната изображения с отворен код показват останки от изстреляна от въздуха срещу Украйна крилата ракета, която изглежда е разработена през 80-те години като система, способна да носи ядрен заряд. Ведомството предполага, че извадената бойна глава се заменя с баласт.
Такава система все още е способна да нанесе поражения чрез кинетичната енергия на ракетата и неизразходваното гориво. Само че е малко вероятно тя да причини сериозни щети на набелязаните цели, допълва министерството в ежедневната си сводка, публикувана в Туитър.
"Каквито и да са намеренията на Русия, тази импровизация подчертава до каква степен са изчерпани запасите на Русия от ракети с голям обсег", подчертава министерството.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
1010
7
26.11 2022 в 19:51
820
6
26.11 2022 в 18:56
Пише си какво може да направи тая ракета без бойна глава, ама няма кой да чете. Така е, като имаш пясък и конфети в главата си... :D
4345
5
26.11 2022 в 17:03
1681
4
26.11 2022 в 16:37
-2495
3
26.11 2022 в 15:03
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
-943
2
26.11 2022 в 12:31
"Тornado-S" нещо повече от „убийци на HIMARS“: руските ракети значително превъзхождат аналогичните на НАТО във всички отношения. Ракетната система ще поразява украинската жива сила, бронирани превозни средства, артилерийски батареи и командни пунктове на
открити площи, съгласни са западни военни експерти. "Tornado-S" превъзхожда подобната система "Grad"
поради по-мощните си боеприпаси, както и по-модерни комуникационни системи, цифрово управление и възможност за използване на разузнавателни дронове за насочване и коригиране на огъня. Всеки залп ще покрие
12 футболни игрища територия на противника.
-8452
1
26.11 2022 в 11:59
Последни коментари
Constanza
'Знам как да бия, няма да ти личи': Говорят още 2 жертви на насилника, пребил украинка
ob1
Ройтерс: САЩ дава на Украйна дълго чаканите оръжия с по-голям обсег, готви пакет за $2 млрд.
ob1
Приватизаторите на Крим - Ковалчук, Ротенберг, Малофеев и другите
Johnny B Goode
Христо Иванов: Заради Алексей Петров и Борисов влизането ни в еврозоната е под съмнение
StinkingSonOf
Американка разходи теленце на Червения площад. Глобиха я и я вкараха в ареста