Арести след протест на опозицията в Москва

Елица Мартинова 21 April 2013 в 06:54 1494 0
Протести в Русия, Снимка: ЕРА/БГНЕС, Архив
Протести в Русия, Снимка: ЕРА/БГНЕС, Архив

Стотици привърженици на руската опозиция организираха изненадващ протест по улиците на Москва в събота вечер.

Опозиционерите развяха бели ленти в центъра на руската столица.

Протестът беше в знак на подкрепа на демонстрантите, които бяха задържани и обвинени от прокуратурата, след като участваха в протеста на Блатния площад на 6 май. Тогава се стигна до сериозни сблъсъци с полицията, я на десетки опозиционери бяха повдигнати обвинения. Част от тях все още са в ареста, защото са разследвани.

Демонстрантите не са уведомили властите по надлежния ред за снощния протест. 20 от активистите са задържани в ареста заради подклаждане на напрежение. Полицията е съставила на всички тях протоколи за административни наказания.

    Най-важното
    Всички новини
    X

    Д-р Семерджиев: Здравеопазването е концесия на ГЕРБ, ще получим още от същото