
Полша е готова да предаде на Украйна своите изтребители МиГ-29 в рамките на международната коалиция за подкрепа на Киев, съобщи в сряда полският президент Анджей Дуда в интервю за CNN Intrenational, дадено в Абу Дабу. Дуда добави също така, че в бъдеще Украйна ще получи самолети F-16.
„Тази останала част от самолети МиГ-29, които имаме в Полша и, които сега служат в нашите ВВС, ние сме готови да ги доставим и съм сигурен, че Украйна би била готова да ги използва незабавно“, заяви Анджей Дуда.
Полският президент отбеляза, че украинските ВВС в бъдеще ще искат да се стремят към стандартите на НАТО и ще използват F-16.
„Така че обучението на украинските пилоти е важно и много необходимо“, добави Дуда, като подчерта, позовавайки се на свой разговор с президента на Украйна Володимир Зеленски, че в момента ключовата нужда за Украйна е артилерията.
Коментирайки в същото време съобщенията, че зад частичното разрушаване на газопроводите „Северен поток“ стоят проукраински групи, Дуда заяви, че се насява разследванията по този въпрос да посочат извършителите. Каза, обаче, че ако „Северен поток“ престане да съществува, това ще е изгодно за Европа, защото ще унищожи усилията на Русия да доминира и да подчини на себе си Западна Европа.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
1005
4
09.03 2023 в 10:33
1920
3
09.03 2023 в 08:44
4925
2
09.03 2023 в 05:00
4366
1
09.03 2023 в 03:15
Управлявал съм поляци, имаше и читави, и боклуци - момчета, да знаете завинаги: вашата нация се отсрами за много дълго време, да не кажа завинаги!
Уж да опитат нещо, уж да пробват - евала, слава на Украина!
разпад за московскат "федерация"... не, нямам стотинки за теб.
Последни коментари
Valioka
КЕВР: Газът през юни поевтинява с 15% благодарение на интерконектора с азерски газ
Johnny B Goode
Гешев отказа да иска имунитета на Делян Добрев
ob1
Гешев отказа да иска имунитета на Делян Добрев
ob1
Манол Пейков след сблъсъците в НС: Божанков беше сам, а Възраждане – глутница, която му се нахвърли
spirit оригиналът
Радев от Молдова: Не очаквам целувката между Борисов и Петков да роди нещо друго, освен отвращение