Поне шестима души са загинали след земетресение с магнитут 6,4 по Рихтер в Китай, предава Ройтерс.
Силният трус е станал по-рано през деня в провинциалната част на западния район Синцзян. Ранените и пострадалите са десетки. Много домове също са повредени или пък напълно разрушени, допълват от правителството и държавните медии.
Голям брой традиционни къщи в Уйгурския регион са рухнали, когато трусът ги разлюлял. Епицентърът е бил на 160 км. северозападно от града Хотан.
Китайското министерство на гражданските дела (The Ministry of Civil Affairs) допълва, че около 3000 къщи са засегнати или срутили се. 1000 палатки са изпратени към областта на бедствието.
"Ако имаше много хора на мястото по време на земетресението, това можеше да доведе до сериозно бедствие, но в този случай, имаше сравнително малко хора и затова не е толкова сериозно", заяви изследователят Сън Шайхонг пред Китайската централна телевизия.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Москва удари Киевска област с Орешник, най-малко 4 жертви на руските атаки
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро