Нова победа за Манчестър Сити във Висшата лига

Васил Георгиев 03 март 2012 в 19:03 1492 0

Висша лига
Висша лига
Лидерът във Висшата лига на Англия Манчестър Сити записа 21-ата си победа от началото на сезона. В мач от XXVII кръг на английския шампионат "гражданите" се наложиха като домакини над закъсалия на дъното на класирането Болтън с 2:0 в регионално дерби. Гаел Клиши в 23-ата минута с първото си попадение с екипа на Манчестър Сити във Висшата лига откри резултата, а лошото момче на мениджъра на "гражданите" Роберто Манчини - Марио Балотели оформи крайното 2:0 в 68-ата минута. За ексцентричния италианец това бе 11-и гол за сезона. Домакините имаха пълно превъзходство, като изпуснаха да се поздравят с далеч по-изразителен успех. Мартин Петров не се появи в игра за Болтън. За Манчестър Сити това е четвърта поредна победа за сезона. Ботлън пък регистрира четвъртата си поредна загуба и общо 19-а за сезона. Капитанът на националния ни отбор по футбол и на Астън Вила Стилиян Петров игра цял мач при равенството 1:1 на бирмингамци като гости на борещия се за оставане в елита тим на Блекбърн. Петров пропусна мача на отбора си миналия уикенд заради травма, но бързо успя да се възстанови и днес направи поредния си силен мач за Астън Вила. С втория си гол с екипа на Астън Вила във Висшата лига Шарл Ензогбия изведе гостите напред в резултата малко нелогично. Въпреки превъзходството си тимът на Блекбърн така и не успяваше да стигне до изравняване. В крайна сметка логичното се случи в 85-ата минута, когато влезлият на почивката ветеран Дейвид Дън вкара за крайното 1:1. Англия, Висша лига, XXVII кръг Ливърпул - Арсенал 1:2 Блекбърн - Астън Вила 1:1 Уест Бромич - Челси 1:0 Стоук Сити - Норич 1:0 Куинс Парк Рейнджърс - Евертън 1:1 Манчестър Сити - Болтън 2:0 Уигън - Суонзи 0:2 На 4 март Нюкасъл - Съндърланд Фулъм - Уулвърхемптън Тотнъм - Манчестър Юнайтед Класиране 1.Манчестър Сити    66 точки 2.Манчестър Юнйтед    61 т. (мач по-малко) 3.Тотнъм    53 т.(мач по-малко) 4.Арсенал    49 т. 5.Челси    46 т.