Меси стана голмайстор №1 на Барса

Любомир Тодоров 21 март 2012 в 10:21 1519 0

Меси записа хеттрик срещу Гранада. Снимка: ЕРА/БГНЕС
Шампионът Барселона спечели с 5:3 у дома над гостуващия Гранада в среща от междинния 29-и кръг в Примера дивисион. Лионел Меси направи хеттрик, като се разписа в 17-ата, 67-ата и 86-ата минута. Така аржентинецът вече е голмайстор номер едно в историята на каталунския клуб. Меси има 234 попадения - с две повече от досегашния рекордьор Сесар Родригес. Останалите голове за европейските шампиони вкараха Шави Ернандес и Кристиан Тейо в края. За Гранада се разписаха през втората част Диего Майнс и на два пъти Гилерме Сикейра - вторият от дузпа. Дани Алвеш получи червен картон в края за наказателния удар. Успехът позволи на Барса да намали аванса на Реал на върха в класирането на пет точки. Отборът на Жозе Моуриньо гостува днес на Виляреал.