Марсилия попари Интер в края

Любомир Тодоров 14 март 2012 в 10:19 1321 0

Футболистите на Интер след гола на Брандао. Снимка: ЕПА/БГНЕС
Отборът на Марсилия се класира за първи път от 19 години на четвъртфинал в Шампионската лига. Френският състав загуби с 1:2 от Интер в Милано, но продължава след успех с 1:0 в първия двубой. Байерн помете Базел със 7:0 в Мюнхен и също продължава. Домакините поведоха с гол на Диего Милито в 75-ата минута при единствената си що-годе сериозна атака през втората част. В първата минута на даденото продължение Брандао овладя топката след дълъг пас и стреля през краката на защитника на Интер Валтер Самуел във вратата на Жулио Сезар. При ответната атака вратаря на Марсилия Стив Манданда се хвърли в краката на резервата Пацини. Беше отсъдена дузпа, а Манданда - изгонен с втори жълт картон. Самият Пацини реализира от бялата точка, но за повече нямаше време. На "Алианц Арена" Байерн реши изхода от осминафинала с Базел още в първата част. С голове на Аржен Робен, Томас Мюлер и Марио Гомес "баварците" се оттеглиха на почивката с аванс от 3:0 и напълно заличиха онова 0:1 от първия мач в Швейцария. През второто полувреме Гомес добави още три гола в актива си, а в края и холандецът Робен се разписа за втори път. Във втори пореден мач Байерн вкарва седем гола, след като в Бундеслига надигра със 7:1 Хофенхам миналата събота. Днес са последните два осминафинала реванш в Шампионската лига. В Лондон Челси приема Наполи след загуби с 1:3. Реал посреща ЦСКА (Москва), а в първата среща резултатът беше 1:1.