Лудогорец с 13-а победа, Литекс излезе втори

Любомир Тодоров 10 март 2012 в 17:20 1504 0

Футболистите на Лудогорец победиха с 5:0 в Севлиево. Снимка: БГНЕС
Водачът в „А”група Лудогорец спечели с 5:0 като гост на Видима-Раковски в среща от 18-ия кръг на първенството. Това бе 13-и успех за състава от Разград. В Търговище шампионът Литекс победи с 3:1 Светкавица и излезе на второ място преди неделните двубои. За Лудогорец откри резултата Станислав Генчев в 13-ата минута. Националът Емил Гъргоров реши мача с головете си в 32-ата и 34-ата минута. В края на полувремето друг национал – Иван Стоянов, вкара четвъртото попадение. В 87-ата минута резервата Жуниор Кишада отбеляза за пети път. Литекс на Христо Стоичков поведе с 2:0 след голове на бразилеца Марсел Никасио в 28-ата и 55-ата минута. В 60-ата Георги Миланов отбеляза третото попадение. Последният в класирането състав на Светкавица получи право да изпълни дузпа, но Тихомир Кънев я пропусна. В 84-ата все пак домакините отбелязаха почетен гол – пак от наказателен удар. Точен беше Цветан Илиев. За нарушението вратарят на тима от Ловеч Илко Пиргов получи втори жълт картон. Стоичков беше извършил и трите си смени и на вратата застана голмайсторът Миланов. В третия съботен мач Локомотив (Пловдив) победи у дома Черноморец с 2:0 и го свали от втората позиция. Танко Дяков откри в 45-ата минута. Защитникът посрещна топката, отбила се от гредата след удар от фаул на Здравко Лазаров, и я прати в мрежата. Второто попадение бе дело на Базил де Карвальо.   Резултати от ХVІІІ кръг на „А” група Берое – Локомотив (Сф) 1:0 Видима – Лудогорец 0:5 Локомотив (Пд) – Черноморец 2:0 Светкавица – Литекс 1:3.   В неделя ЦСКА – Калиакра (13:30 ч) Монтана – Левски (15:30 ч) Славия – Миньор (15:30 ч).  В понеделник Черно море – Ботев.   Класиране 1. Лудогорец – 42 т. 2. Литекс - 37 3. Черноморец - 36 4. ЦСКА – 36 5. Левски – 36 6. Локо Пд – 33 7. Славия – 30 8. Черно море – 25.