Литекс се измъкна в края срещу Ботев (Враца)

Васил Георгиев 22 януари 2012 в 16:19 1594 0

Христо Стоичков
С гол на Момчил Цветанов в 90-ата минута футболният шампион Литекс победи с 3:2 Ботев (Враца) в контрола, играна в Сандански. Врачани направиха силен мач и напълно заслужаваха най-малко равенство. Христо Стоичков започна мача с повечето играчи, за които се предполага, че ще са титуляри за Литекс през пролетта. За Ботев (Враца) пък Антони Здравков предпочете да стартират повечето резерви. Христо Янев изведе Литекс напред в резулата в 26-ата минута, но осем минути по-късно Данчев възстанови равенството. През второто полувреме и двамата треньори подмениха основно изпълнителите си. В 51-ата минута Никола Колев отново даде преднина на ловчатнлии. В 69-ата минута обаче дошлият в Ботев под наем от Левски Лъчезар Балтанов възстанови равенството. В самия край на двубоя Момчил Цветанов оформи крайното 3:2 за Литекс. Силен мач за отбора от Ловеч направи привлеченият от Славия Галин Иванов.