Литекс без проблеми и в Каварна

Васил Георгиев 07 март 2012 в 17:37 1469 0

Христо Янев
Христо Янев
Шампионът Литекс победи като гост Калиакра (Каварна) с 2:0 в отложен мач от XIII кръг на "А" футболната ни група. И във втория официален мач на Христо Стоичков като треньор на ловчанлии избраниците му стигнаха до успеха без особени проблеми. Както е известно, през уикенда ловчанлии стартираха пролетния полусезон с домакинско 3:0 над Видима-Раковски с хеттрик на новото попълнение Марсело Никасио. В Каварна бразилската перла на Литекс не успя да вкара, но пък това сториха националите Георги Миланов и Николай Бодуров. В 18-ата минута Христо Янев намери перфектно Георги Миланов при заучено положение от свободен удар, и резултата стана 1:0 за Литекс. Второто попадение в мача падна в 60-ата минута, като в основата му отново бе Янев. Той центрира от ъглов удар, като Бодууров засече с глава. Гостите изпуснаха още няколко добри положения за гол чрез Никасио, Ваюши и Светослав Тодоров. Шансове за попадение имаше и тима на Калиакра. В 30-ата минута Милен Бонев не успя да се разпише на празна врата, а в самия край на първата част отново той бе изпуснат на добра позиция пред Ирлко Пиргов, но отново не успя. За Литекс това е 9-а победа за сезона, като с нея шампионите изместиха отбора на Славия от петото място в класирането. Калиакра инкасира 11-ата си загуба. Този уикенд отборът на Вачко Маринов и Радостин Трифонов гостува на стадион "Българска армия" на ЦСКА в поредния дебют на Стойчо Младенов на треньорския пост на "армейците". Литекс пък гостува на последния в класирането Светкавица в Търговище. "А" футболна група Класиране 1.Лудогорец 39 точки 2.Черноморец 36 т. 3.ЦСКА 36 т. 4.Левски 36 т. 5.Литекс 31 т.