Италия премаза Германия и отива на финал

Лъчезар Вълев 29 юни 2012 в 05:55 1247 0

Снимка:БГНЕС
Отборът на Италия победи Германия с 2:1 и се класира за финала на Евро 2012, където ще срещне настоящия шампион Испания. И двете попадения за "Скуадра адзура" отбеляза Марио Балотели. Нападателят на Манчестър Сити, който вече имаше едно попадение на шампионата в Полша и Украйна, реализира първия си гол в мача в 20-та минута. До попадението се стигна, след като Антонио Касано получи топката на левия фланг и центрира прецизно в наказателното поле на Германия, а Балотели с глава откри резултата на Националния стадион във Варшава. В 36-та минута дойде и второто попадение на Балотели. Нападателят, който се превърна в първия италианец, реализирал три попадения на европейски шампионат, бе изведен по блестящ начин от Рикардо Монтоливо и с топовен изстрел отбеляза във вратата, пазена от Мануел Нойер. Селекционерът на Бундестима Йоахим Льов реагира на полувремето и пусна в игра Мирослав Клозе и Марко Ройс. Вторият можеше да намали резултата в 62-та минута, но ударът му от фаул се удари в горната греда на Джиджи Буфон. "Скуадра адзура" можеше да поведе от своя страна и с 3:0, но първо в 67-та минута Клаудио Маркизио би покрай вратата на трикратните европейски шампиони, а след това в 75-ата минута, пак той, отново стреля, но топката излезе в аут.   Антонио Ди Натале пък бе изведен сам срещу Нойер в 81-та минута след поредната опасна контраатака на италианския тим, но и неговият удар не попадна в немската врата. В продължението на срещата Месут Йозил се разписа, след отсъдена дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Балдзарети, но тимът на Льов не успя да докара нещата до равенство. На 1 юни Италия ще срещне на финала на Евро 2012 отборът на Испания. Двата тима ще се изправят един сещу друг на Националния стадион във Варшава в 21:45.