Ексклузивно Със сълзи: Свалиха Росен Желязков от председателското място в предпоследния ден на 49-ото НС

Григор Димитров се класира за финала на турнира в Лондон

OFFNews 14 юни 2014 в 19:11 5397 4

Снимка Александър Михайлов / Булфото

Григор Димитров.

В Лондон Григор Димитров стигна до първия си финал на турнир на трева при професионалистите.

На полуфиналите в The Queen’s Club Димитров победи световния №3 Стан Вавринка от Швейцария с 6:2 и 6:4.

За Григор това е пети финал в турнир на Асоциацията на професионалните тенисисти и трети за 2014 година.

В първия сет двубоят се развиваше равностойно до 2:2 гейма.

В петия гейм Димитров стигна до пробив, след което доведе резултата до 5:2 гейма в своя полза.

В осмия гейм Вавринка пропусна две възможности да се върне в сета, който Димитров спечели с 6:2 за 30 минути игра.

Във втория сет Димитров направи пробив за 4:3 гейма, след което не допусна съперника му да се върне в мача.