Григор Димитров с победа в първия кръг на Уимбълдън

OFFNews 23 юни 2014 в 16:40 7712 3

Григор Димитров спечели мача си в първия кръг на Уимбълдън срещу 141-ия в света Райън Харис (САЩ).

Българинът – 11-и в схемата на Уимбълдън и 13-и в световната ранглиста – спечели трудно първия сет срещу Райън Харисън след тайбрек с 7:6 след 38 минути игра.

Вторият сет също не бе безпроблемен за българина, но той го спечели значително по-убедително с 6:4.

Димитров започна силно третия сет, направи пробив във втория гейм и безпроблемно взе подаването си за 3:0. Резултатът в момента е 5:2 за Димитров.

Двубоят между 13-ия в световната тенис ранглиста българин и 10-ия в САЩ Харисън се игра на корт №1. Той започна след мача между осмата в света Виктория Азаренка и 101-ата, хърватката Марияна Лучич-Барони, завършил с победа на Азаренка (6:3 7:5).

Това бе първият мач на Димитров срещу 22-годишния Харисън. Високият 188 см американец е играл 3 пъти на Уимбълдън досега. Най-добрият му резултат е достигане до втория кръг през 2011 и 2012 година.

Димитров е играл в турнира четири пъти, той също е достигал до втори кръг - през 2011, 2012 и 2013 година.

Във втория кръг Димитров ще играе срещу 19-годишния австралиец Люк Савил, който победи 20-годишния австриец Доминик Тием със 7:6, 6:4, 3:4, 6:4.

Първият поставен, когото българският тенисист може да срещне, е украинецът Александър Долгополов в третия кръг, а при евентуално достигане до осминафиналите потенциален съперник е испанецът Давид Ферер. Водач в тази втора четвърт на схемата е миналогодишният шампион Анди Мъри.