Григор Димитров е на 1/8 финал на US Open

Исторически успех за българина

OFFNews 01 септември 2014 в 07:47 4903 3

За първи път в кариерата си Григор Димитров се класира за осминафиналите при мъжете на Откритото първенство на САЩ.

В мач от третия кръг тази нощ българският тенисист, който е поставен под №7 в схемата на US Open, победи Давид Гофен от Белгия с 0:6, 6:3, 6:4, 6:1 за два часа и 21 минути игра на централния корт "Артър Аш" в Ню Йорк.

23-годишният Димитров загуби първия си сет в турнира, като за първи път от повече от две години насам отстъпи сет, без да спечели гейм.

Той изигра великолепен, великолепен първи сет. Каквото и да правех, не беше достатъчно, каза Димитров след мача.

Двамата тенисисти се срещнаха за първи път при професионалистите.

Те имат три мача помежду си в турнири от сериите „Чалънджър“, завършили с три победи за Димитров.

За място на 1/4 финалите българският тенисист ще спори с №20 сред поставените Гаел Монфис от Франция, който отстрани Ришар Гаске в предишния кръг. Победителят в двубоя вероятно ще се изправи срещу тенис легендата Роджър Федерер в четвъртфиналния мач.

Димитров и Монфис са се срещали два пъти при професионалистите, като имат по един успех. Последният мач между двамата бе спечелен от Димитров.

Монфис отстрани Димитров на US Open през 2011 година в първия кръг.