За първи път в кариерата си Григор Димитров се класира за осминафиналите при мъжете на Откритото първенство на САЩ.
В мач от третия кръг тази нощ българският тенисист, който е поставен под №7 в схемата на US Open, победи Давид Гофен от Белгия с 0:6, 6:3, 6:4, 6:1 за два часа и 21 минути игра на централния корт "Артър Аш" в Ню Йорк.
23-годишният Димитров загуби първия си сет в турнира, като за първи път от повече от две години насам отстъпи сет, без да спечели гейм.
Той изигра великолепен, великолепен първи сет. Каквото и да правех, не беше достатъчно, каза Димитров след мача.
Двамата тенисисти се срещнаха за първи път при професионалистите.
Те имат три мача помежду си в турнири от сериите „Чалънджър“, завършили с три победи за Димитров.
За място на 1/4 финалите българският тенисист ще спори с №20 сред поставените Гаел Монфис от Франция, който отстрани Ришар Гаске в предишния кръг. Победителят в двубоя вероятно ще се изправи срещу тенис легендата Роджър Федерер в четвъртфиналния мач.
Димитров и Монфис са се срещали два пъти при професионалистите, като имат по един успех. Последният мач между двамата бе спечелен от Димитров.
Монфис отстрани Димитров на US Open през 2011 година в първия кръг.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
01.09 2014 в 12:50
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
01.09 2014 в 11:38
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
01.09 2014 в 09:49
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други
Андрей Гюров: ЦИК се опита да повтори Костинбродската афера
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни