Германия и Португалия на четвъртфинали на Евро 2012

18 юни 2012 в 01:29 1117 0

Снимка: diplo.de
Отборите на Германия и Португалия се класираха за четвъртфиналите на Евро 2012, след като записаха победи в мачовете от последния кръг на група "В" на шампионата. Бундестимът надигра Дания с 2:1 в мач на стадион "Арена Лвов" в Украйна. Головете за германците вкараха Лукас Подолски в 19-ата и Ларс Бендер в 80-ата минута. За датчаните точен бе Майкъл Крон-Дели в 24-ата минута. Така след трета поредна победа на Евро 2012 Германия събра максималния брой от девет точки и се класира за фазата на четвъртфиналите. Там ще се изправи срещу европейският шампион за 2004 г. Гърция. Мачът ще се играе на 22 юни на стадион „ПГЕ Арена” в полския град Гданск. Загубата остави Дания на трето място в групата с три точки, което означава, че "червеният динамит" напуска шампионата. В другия двубой от група "В" Португалия победи с 2:1 отборът на Холандия, осигурявайки си място на четвъртфиналите. Двата гола за "Селесао" на стадион „Металист” в Харков отбеляза Кристиано Роналдо, който бе точен в 28-ата и 74-ата минута. За Холандия резултатът в мача откри Рафаел Ван дер Ваарт в 11-ата минута. Така Хорандия напуска Евро 2012 с три загуби и без спечелена точка на шампионата. На 21 юни отборът на Португалия ще играе срещу победителят от Група „А” – Чехия на Националния стадион във Варшава.