Гърция продължава в битката за Евро 2012

17 юни 2012 в 00:42 2241 0

Йоргос Карагунис. Снимка: skai
В навечерието на историческия парламентарен вот в Атина отборът на Гърция продължава в битката за Европа, класирайки се за четвъртифиналите на Евро 2012. Елините победиха отбора на Русия в драматичен сблъсък за оцеляването в шампионата. Европейският шампион от 2004 г. откри резултата в 45-ата минута с гол на капитана Йоргос Карагунис. Това бе единственото попадение в мача на националния стадион във Вроцлав. С тази победа гърците елиминираха сочения за фаворит отбор на Русия и си осигуриха второто място в групата с общ актив от 4 точки. В другата среща от последния кръг на група "А" отборът на Чехия победи с минималното 1:0 Полша, отстранявайки домакините на Евро 2012. Победният гол в мача отлебяза Ярослав Иречек в 72-ата минута. С победата чехите оглавиха предварителната група "А" на Евро 2012 с шест точки. Евентуалните съперници на четвърфиналните срещи за Гърция и Чехия са отборите на Германия и Португалия.