Вижте кой влиза в парламента (обновена)

Нели Чолашка Последна промяна на 09 октомври 2014 в 13:47 34748 16

Кой ще влезе в парламента след вота на 5 октомври.

ЦИК определи окончателно мандатите за 8-те партии, които влизат в парламента по райони. 

В 43-тото Народно събрание ГЕРБ има 84 депутати, БСП – 39, ДПС – 38, Реформаторски блок – 23, Патриотичен фронт – 19, България без цензура – 15, Атака – 11, АБВ - 11.

Ето и разпределението по райони (има корекции, предимно при "Атака" и АБВ, спрямо първия вариант, публикуван от OFFNews):

Благоевград - 11 мандата

ГЕРБ - 4 мандата -  Цветан Цветанов, *Кирил Котев, Даниела Савеклиева, Димитър Танев (№5 Георги Андонов влиза, ако Цветанов влезе от друг район)

БСП - 1 мандат - Кристиан Вигенин

ДПС - 2 мандата - Алиосман Имамов, **Муса Палев

РБ - 1 мандат - Атанас Атанасов (№2 Веселин Пенев влиза, ако Атанасов влезе от друг район)

ПФ -  1 мандат - ***Атанас Стоянов

ББЦ - 1 мандат - Светлин Танчев

Атака - 1 мандат -  Илиан Тодоров

АБВ - 0

*В листата на ГЕРБ №9 Кирил Котев  измества №4 Георги Андонов с преференция.

**В листата ДПС №3 Муса Палев става втори и измества №2 Ахмед Башев с преференция.

*** Ангел Джамбазки, който беше водач на листата, остава в Европейския парламент.

Бургас - 14 мандата

ГЕРБ - 5 мандата - Ивелина Василева, Димитър Петров, Иван Вълков, Диана Йорданова, Семир Абу Мелих

БСП - 2 мандата - Петър Кънев, Атанас Зафиров

ДПС - 2 мандата - Хюсеин Хафъзов, Дурхан Мустафа

РБ - 1 мандат - Костадин Марков

ПФ - 2 мандата - Валери Симеонов, Валентин Касабов (№3 Димитър Байрактаров влиза, ако Каракачанов влезе от друг район)

ББЦ - 1 мандат - Стефан Кенов

Атака - 0

АБВ - 1 мандат - Михо Михов

Варна - 15 мандата 

ГЕРБ - 6 мандата - Лиляна Павлова, Пламен Манушев, Красен Кралев, Красимир Петров, Красимира Анастасова, Павел Христов (№7 Руслан Тошев влиза, ако Павлова влезе от друг район)

БСП - 2 мандата - Ангел Найденов, *Красимир Янков

ДПС - 1 мандат - Йордан Цонев **(№2 Ерджан Ебатин, ако Ценев влезе от друг район)

РБ - 1 мандат - Радан Кънев

ПФ - 2 мандата - Валентин Касабов, Емил Симеонов

ББЦ - 1 мандат - Николай Бареков 

Атака - 1 мандат - Волен Сидеров (№2 Магдалена Ташева влиза, Сидеров влезе от друг район и ако и тя влезе от друг район, влиза №3 Калина Балабанова)

АБВ - 1 мандат - Ивайло Калфин

*В листата на БСП №4 Красимир Янков става втори и измества №2 Анелия Клисарова с преференция.

** В листите на ДПС №18 Алеко Атанасов стана втори с преференция, но официално се отказа да става депутат за всеки случай, ако Цонев реши да влезе от друга листа в парламента.

Велико Търново - 8 мандата

ГЕРБ - 3 мандата - Цветан Цветанов, *Клавдия Григорова-Ганчева, Пенчо Пенчев (№4 Мирослав Петков влиза, ако Цветанов влезе от друг район)

БСП - 1 мандат - Мариана Бояджиева

ДПС - 1 мандат - Камен Костадинов

РБ - 1 мандат - Иван Иванов

ПФ - 1 мандат - Милен Михов

ББЦ - 0

Атака - 1 мандат - Любомир Владимиров

АБВ - 0

*В листите на ГЕРБ №12 Клавдия Григорова-Ганчева става втора и измества №3 Евгени Стоев с преференция.

Видин - 4 мандата 

ГЕРБ - 1 мандат - Ивайло Московски

БСП - 1 мандат - Михаил Миков

ДПС - 1 мандат - Станислав Анастасов

РБ - 0

ПФ - 0

ББЦ - 0

Атака - 0

АБВ - 1 мандат - Иван Иванов

Враца - 6 мандата

ГЕРБ - 2 мандата - Петя Аврамова, *Красен Кръстев 

БСП - 1 мандат - Георги Божинов 

ДПС - 1 мандат - Камен Костадинов

РБ - 0

ПФ - 1 мандат - Красимир Богданов

ББЦ - 1 мандат - Явор Хайтов

Атака - 0

АБВ - 0

*В листите на ГЕРБ №3 Кресен Кръстев став втори и измества №2 Тотю Младенов с преференция. 

Габрово - 4 мандата

ГЕРБ - 2 мандата - Цветомир Михов, *Добромир Проданов

БСП - 1 мандат - Кирил Добрев

ДПС - 1 мандат - Четин Казак

РБ - 0

ПФ - 0

ББЦ - 0

Атака - 0

АБВ - 0

*В листите на ГЕРБ №3 Добромир Проданов става втори и измества №2 Петко Тотев с преференция.

Добрич - 6 мандата

ГЕРБ - 2 мандата - Румен Иванов, *Живко Мартинов

БСП - 1 мандат - Светла Бъчварова-Пиралкова

ДПС - 1 мандат - Рушен Риза

РБ - 0

ПФ - 1 мандат - Валентин Иванов 

ББЦ -  0 

Атака - 0

АБВ - 1 мандат - Иван Станков

*В листите на ГЕРБ №9 Стилиян Митев става втори и измества №2 Живко Мартинов с преференция, но Митев се отказа с молба до ЦИК от мястото в парламента.

Кърджали - 5 мандата

ГЕРБ - 1 мандат - Цвета Караянчева

БСП - 0

ДПС - 4 - Лютви Местан, Ердинч Хайрула, Шабанали Дурмуш, Салиха Емин (ако Местан влезе от друг район, на негово място влиза Мустафа Ахмед)

РБ - 0

ПФ - 0

ББЦ - 0

Атака - 0

АБВ - 0

Кюстендил - 4 мандата

ГЕРБ - 1 мандат - Кирил Калфин

БСП - 1 мандат - Мая Манолова

ДПС - 1 мандат - Александър Методиев

РБ - 0

ПФ - 0

ББЦ -  1 мандат - Петър Петров

Атака - 0

АБВ - 0

Ловеч - 5 мандата

ГЕРБ - 2 мандата - Корнелия Маринова, Николай Нанков

БСП - 1 мандат - Димитър Горов

ДПС - 1 мандат - Джейхан Ибрямов

РБ - 0

ПФ - 0

ББЦ - 0

Атака - 0

АБВ - 1 мандат - Кирил Цочев

Монтана - 5 мандата

ГЕРБ - 1 - Десислава Атанасова

БСП - 1 мандат -  Емил Райнов

ДПС -  1 мандат - Петър Чобанов

РБ - 1 мандат - Борислав Великов

ПФ - 0

ББЦ - 1 мандат - Чавдар Пейчев

Атака - 0

АБВ - 0

Пазарджик - 9 мандата

ГЕРБ - 3 мандата - Стоян Тонев,  *Десислава Костадинова-Гушева, *Димитър Гечев

БСП - 2 мандата - Янаки Стоилов, **Димитър Димитров

ДПС - 1 мандат - Делян Пеевски

РБ - 1 мандат -  Бойка Маринска

ПФ - 0

ББЦ -  1 мандат - Христо Тодоров

Атака - 1 мандат - Станислав Станилов

АБВ - 0

*В листите на ГЕРБ №9 Десислава Костадинова-Гушева и №18 Димитър Гечев изместват №2 Дончо Баксанов и №3 Гинче Караминова с преференция.

** В листите на БСП №12 Димитър Димитров става втори и измества №2 Йордан Младенов с преференция.

Перник - 4 мандата

ГЕРБ - 1 мандат - Вяра Церовска

БСП - 1 мандат - Валери Жаблянов

ДПС - 0

РБ - 1 мандат - Валентин Павлов

ПФ - 0

ББЦ - 0

Атака - 0

АБВ -  1 мандат - Росица Янакиева

Плевен - 9 мандата

ГЕРБ - 3 мандата - Цецка Цачева, *Валидслав Николов, Пламен Петров

БСП - 2 мандата - Румен Гечев, Васил Антонов 

ДПС - 1 мандат - Митхат Метин

РБ - 1 мандат - Найден Зеленогорски

ПФ - 1 мандат - Красимир Каракачанов (№2 Николай Маринов влиза, ако Каракачанов влезе от друг район)

ББЦ - 1 мандат - Румен Йончев 

Атака - 0

АБВ - 0

*В листата на ГЕРБ №9 Дочко Дочев измества става втори и №3 Владислав Николов с преференция, но Дочев се отказа с молба до ЦИК от депутатското място.

Пловдив - град - 11 мандата

ГЕРБ - 5 мандата - Бойко Борисов, Менда Стоянова, Вежди Рашидов, Стефан Дедев, Атанас Ташков (№ 6 Димитър Лазаров, ако Борисов влезе от друг район)

БСП - 1 мандата - Георги Търновалийски

ДПС - 1 мандат - Венцислав Каймаканов

РБ - 1 мандат - Димитър Шишков

ПФ - 1 мандат - Славчо Атанасов 

ББЦ - 1 мандат - Николай Бареков

Атака -  0

АБВ - 1 мандат - Борислав Борисов (ако влезе от София, на негово място влиза Валентин Петров)

Пловдив - област - 11 мандата

ГЕРБ - 4 мандата - Методи Андреев, *Катя Попова, Здравко Димитров, Силвия Хубенова

БСП - 2 мандата - Димитър Дъбов, **Манол Генов

ДПС - 1 мандат - Джевдет Чакъров

РБ - 1 мандат - Николай Ненчев 

ПФ - 1 мандат - Борис Ячев

ББЦ - 1 мандат - Мартин Иванов

Атака - 1 мандат - Магдалена Ташева

АБВ - 0

*В листата на ГЕРБ №9 Катя Попова става втора и измества №4 Павел Гуджеров с преференция.

**В листата на БСП №8 Манол Генов става втори и измества №2 Галин Дурев с преференция.

Разград - 4 мандата

ГЕРБ - 1 мандат - Валентин Василев

БСП - 0

ДПС - 3 мандата -  Ахмед Ахмедов, *Гюнай Хюсмин, Хасан Адемов

РБ - 0

ПФ - 0

ББЦ - 0

Атака - 0

АБВ - 0

*В листата на ДПС №8 Гюнай Хюсмен става втори и измества №3 Нигяр Джафер с преференция.

Русе - 8 мандата

ГЕРБ - 3 мандата - Пламен Нунев, Светлана Ангелова (Найденова), Десислава Атанасова

БСП - 1 мандат - Христо Белоев

ДПС - 1 мандат - Ферихан Ахмедова

РБ - 1 мандат - Румен Христов

ПФ - 1 мандат - Искрен Веселинов

ББЦ - 1 мандат - Георги Недев

Атака - 0

АБВ - 0

Силистра - 4 мандата

ГЕРБ - 1 мандат - Милена Дамянова

БСП - 0

ДПС - 2 мандата - Рамадан Аталай, Невин Хасан

РБ - 0

ПФ - 0

ББЦ - 0

Атака -  1 мандат - Иван Димитров

АБВ - 0

Сливен - 6 мандата

ГЕРБ - 2 мандата - Десислава Танева, *Галя Захариева

БСП - 1 мандат - Таско Ерменков

ДПС - 1 манадат - Янко Янков

РБ - 0

ПФ - 1 мандат - Петър Петров

ББЦ - 0

Атака - 0

АБВ - 1 мандат -   Иван Славов Иванов

*В листата на ГЕРБ №9 Петко Ненов измества №2 Галя Захариева с преференция, но Ненов се отказа с молба до ЦИК от депутатското място.

Смолян - 4 мандата

ГЕРБ - 1 мандат - Даниела Дариткова

БСП - 1 мандат - Дора Янкова

ДПС - 1 мандат - Мустафа Карадайъ

РБ - 0

ПФ - 0

ББЦ - 0

Атака - 0

АБВ - 1 мандат - Петър Кадиев 

23 МИР-София 16 мандата

ГЕРБ - 6 мандата - Александър Ненков, Димитър Главчев, Валентин Николов, Теодора Георгиева, Данаил Кирилов, Милена Дамянова

БСП - 3 мандата - Жельо Бойчев, *Георги Кадиев, Стоян Мирчев

ДПС - 0

РБ - 4 мандата - Божидар Лукарски, Атанас Атанасов, Корман Исмаилов, Петър Славов (Настимир Ананиев, ако Атанасов влезе от Благоевград)

ПФ - 1 мандат - Валери Симеонов (№2 Полина Карастоянова влиза, ако Симеонов влезе от друг район)

ББЦ - 0

Атака -  1 мандат -  **Миглена Александрова

АБВ - 1 мандат - Борислав Борисов

*В листата на БСП №9 Георги Кадиев измества №3 Петър Апостолов с преференция

** Водач на листата е Деница Гаджева, но тя се отказа официално от депутатското място.

24 МИР-София - 12 мандата

ГЕРБ - 5 мандата - Румяна Бъчварова, Джема Грозданова, Веселин Вучков,  Евгения Алексиева, Валентин Радев

БСП - 2 мандата - Стефан Данаилов, Георги Свиленски 

ДПС - 0

РБ - 3 мандата - Петър Москов, *Мартин Димитров, Гроздан Караджов

ПФ - 1 мандат - **Юлиан Ангелов

ББЦ - 0

Атака - 1 мандат - Явор Нотев

АБВ - 0

*В листата на Реформаторския блок №3 Мартин Димитров измества №2 Гроздан Караджов, но и Караджов влиза в парламента.

**Ангел Джамбазки, който беше водач на листата, остава в Европейския парламент.

25 МИР-София - 14 мандата

ГЕРБ - 6 мандата - Бойко Борисов, Красимир Велчев, Станислав Иванов, Красимир Ципов, Лъчезар Иванов, Снежана Дукова (№7 Анна Александрова влиза, ако Борисов влезе от друг район)

БСП - 2 мандата - Михаил Миков, Георги Анастасов

ДПС - 0

РБ - 2 мандата - Меглена Кунева, Вили Лилков

ПФ - 1 мандат - Красимир Каракачанов (№2 Юлиан Ангелов влиза, ако Каракчанов се откаже)

ББЦ - 1 мандат - Росен Петров

Атака - 1 мандат - Волен Сидеров

АБВ - 1 мандат - Ивайло Калфин

София-област - 8 мандата

ГЕРБ - 3 мандата - Ивайло Московски, *Петър Беков, Галя Георгиева

БСП - 2 мандата - Корнелия Нинова, Радослав Стойчев

ДПС - 0

РБ - 1 мандат - Димитър Делчев 

ПФ - 1 мандат - Велизар Енчев

ББЦ - 1 мандат - Красимира Ковачка

Атака - 0

АБВ - 0

*В листата на ГЕРБ №9 Петър Беков измества №3 Ирена Коцева с преференция.

Стара Загора - 11 мандата

ГЕРБ - 4 мандата - Лиляна Павлова, *Димитър Желев, Пламен Йорданов, Нено Влайков

БСП - 2 мандата - Драгомир Стойнев, Георги Гьоков

ДПС - 1 мандат - Делян Пеевски

РБ - 1 мандат - Димитър Танев

ПФ - 1 мандат - Димитър Байрактаров

ББЦ -  1 мандат - Кънчо Филипов

Атака - 1 мандат - Десислав Чуколов

АБВ - 0

*В листата на ГЕРБ №9 Димитър Желев измества №4 Кирил Добрев с преференция.

Търговище - 4 мандата

ГЕРБ - 1 мандат - Дарин Димитров

БСП - 0 

ДПС - 2 мандата - Тунчер Кърджалиев, Йордан Цонев

РБ - 0

ПФ - 0

ББЦ - 0

Атака - 1 мандат - Николай Александров

АБВ - 0

Хасково - 8 мандата

ГЕРБ - 2 мандата - Делян Добрев, *Евгения Ангелова 

БСП - 1 мандат - Чавдар Георгиев

ДПС - 2 мандата - Лютви Местан, Мехмед Атаман (ако Мест влезе от друг райот, на негово място влиза Салиха Емин)

РБ - 1 мандат - Станислав Иванов

ПФ - 1 мандат - Славчо Бинев

ББЦ - 1 мандат - Борислав Иглев

Атака - 0 

АБВ - 0 

*В листата на ГЕРБ №9 Таня Захариева се изкачи на второ място и измести №2 Евгения Ангелова с преференция, но с писмо до ЦИК се отказа от депутатското място.

Шумен - 6 мандата

ГЕРБ - 2 мандата - Любомир Христов, *Ралица Ангелова

БСП - 1 мандат - Иван Иванов

ДПС - 3 мандата - Айдоан Али, Хамид Хамид, Бюнямин Хасан

РБ - 0

ПФ - 0

ББЦ - 0

Атака - 0

АБВ - 0 

*В листата на ГЕРБ №7 Ралица Ангелова измества №2 Донка Иванова с преференция.

Ямбол - 4 мандата

ГЕРБ - 1 мандат - Иван Чолаков 

БСП - 2 мандата - Атанас Мерджанов, Кирчо Карагьозов 

ДПС - 1 мандат - Илия Илиев

РБ - 0

ПФ - 0

ББЦ - 0

Атака - 0

АБВ - 0

Депутатите, които влизат от два района и евродепутатите, като Николай Бареков и Ангел Джамбазки, имат срок един ден да кажат от кой район избират да са депутати и отказват ли се от мястото в Европейския парламент.

Ангел Джамбазки вече обяви, че остава в европарламента и отстъпва мястото си в 43-тото Народно събрание на следващиите в листите, в които беше водач. 

В неделя ЦИК ще обяви имената на народните избраници, които ще се закълнат в първия работен ден на 43-тото Народно събрание.

Най-важното
Всички новини
Най-четени Най-нови
За писането на коментар е необходима регистрация.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!