Три балотажа след местния вот в 20 общини

OFFNews Последна промяна на 03 октомври 2016 в 08:55 3126 0

Частични местни избори се проведоха в 20 населени места вчера, в три от тях кандидатите за кмет отиват ще се борят и на втори тур. 

ГЕРБ повиши резултата си в общинския съвет в Балчик и "проби" с кандидата си Слав Славов в село Веселиново, община Тунджа, която традиционно се приема за крепост на БСП. Управляващата партия повиши резултатите си и в селата в Кърджалийско (Петлино и Калоянци), съобщи Фокус. ГЕРБ спечели кметските места в Градево, община Симитли, Веселиново, община Тунджа, Капитановци, община Видин, и стигна до балотаж в село Петърница, община Долни Дъбник.

ДПС запази традиционните си бастиони в Кърджалийско и Момчилградско и на първи тур спечели частичния вот за кмет на община Главиница, където кандидатът ѝ Неждет Ниази събра 3 374 гласа и победи бившия кмет (мандат 2011-2015) Хюсеин Хамди при гласували 6 417 гласоподаватели. 

Партия АБВ спечели кметските места в Тракиец, община Хасково и село Баба Тонка, община Попово.

Народен съюз взе село Синьо Бърдо, община Роман и село Станево, община Лом.

БСП спечели кметското място в село Лиляч, община Невестино, и стигна до два балотажа.
Местни коалиции взеха кметските места в село Свидня, община Своге, и Дяково, община Дупница.

Избори за кмет на община
Община Главиница, област Силистра - Неждет Ниази, издигнат от ДПС с 3 374 гласа

Избори за Общински съвет
Избори за Общински съвет в община Балчик
ВМРО - 6, ГЕРБ - 5, БСП - 4, Силен Балчик - 3, ДПС - 2, АБВ - 1
Избори за Общински съвет в Община Ружинци, област Видин,
Местна коалиция (ГЕРБ, АБВ, РБ, БДЦ) - 6, Народен съюз - 4, БСП - 1

Избори за кмет на кметство:
Село Лиляч, община Невестино, област Кюстендил - Райна Петрова, издигната от БСП със 75 гласа
Село Загорско, община Момчилград, област Кърджали - Мюмюн Местан, издигнат от ДПС с 63 гласа
Село Градево, община Симитли, област Благоевград - Кирил Йосифов, издигнат от ГЕРБ
Село Синьо бърдо, община Роман, област Враца - Петя Милева, издигната от Народен Съюз
Село Петлино, община Кърджали, област Кърджали - Ахмед Исмаил, издигнат от ДПС
Село Калоянци, община Кърджали, област Кърджали - Лютфи Юсмен, издигнат от ДПС със 111 гласа
Село Баба Тонка, община Попово, област Търговище - Стефан Томанов, издигнат от АБВ
Село Станево, община Лом, област Монтана, - Цветомир Иванов, издигнат от Народен съюз
Село Капитановци, община Видин, област Видин - Десислава Венелинова, издигната от ГЕРБ с 388 гласа
Село Свидня, община Своге, Софийска област - Емил Георгиев, издигнат от Местна коалиция, единствен кандидат
Село Тракиец,община Хасково,област Хасково - Красимир Бойчев, издигнат от АБВ - 264 гласа
Село Криво поле, община Хасково, област Хасково - Стайчо Стоев, издигнат от ДПС - 278 гласа
Село Дяково, община Дупница, област Кюстендил - Росица Илиева, Инициативен комитет
Село Веселиново, община Тунджа, област Ямбол - Слав Славов, издигнат от ГЕРБ - 373 гласа

Балотажи:
Село Петърница, община Долни Дъбник, област Плевен - Балотаж между Йонко Данов, издигнат от ГЕРБ с 295 гласа и Асен Петров от БСП със 127 гласа
Село Владо Тричков, община Своге, Софийска област - Балотаж между Бистра Захаринова, АБВ - Иван Николов, Местна коалиция
Село Добруша, община Криводол, област Враца - Балотаж между Ивайло Илиев, независим, и Иван Цонев от БСП.