ЦИК официално обяви кои ще са депутатите в новия парламент (пълен списък)

Йорданка Веселинова Последна промяна на 07 октомври 2022 в 20:18 3384 1

Архив

Снимка Getty Images

Снимката е илюстративна

ЦИК обяви имената на 240-те депутати в 48-ото Народно събрание. Кога новите народни представители ще положат клетва решава президентът. Това може да се случи най-рано още следващата сряда - на 12 октомври.

Съществува и друга хипотеза - ако президентът не свика парламента месец след изборите - тоест до 2 ноември, НС може да бъде свикано и с подписите на една пета от народните представители. Това обаче е малко вероятно.

Първото заседание, когато и да е то, ще бъде открито от бившия министър на културата и депутат от ГЕРБ-СДС Вежди Рашидов, който е най-възрастният народен представител в новия парламент.

Любопитно е откъде влизат партийните лидери и кандидатите за народни представители, участващи в две листи. От решението на ЦИК става ясно, че Делян Пеевски е избрал да стане депутат от Благоевград, Костадин Костадинов и Корнелия Нинова - от лидерския 25 МИР-София, Кирил Петков и Стефан Янев - от 24 МИР-София. Христо Иванов става народен представител от Пловдив, а Асен Василев - от Хасково. 

Пълен списък на новите депутати:

1 МИР-Благоевград

Делян Славчев Пеевски (ДПС)

Елхан Мехмедов Кълков  (ДПС)

Андрей Атанасов Гюров (ПП)

Владимир Славев Табутов (ПП)

Цвета Валентинова Рангелова (Възраждане)

Надежда Данаилова Самарджиева (Български възход)

Росен Димитров Желязков (ГЕРБ-СДС)

Стефан Апостолов Апостолов (ГЕРБ-СДС)

Костадин Томов Стойков (ГЕРБ-СДС)

Георги Иванов Георгиев (ГЕРБ-СДС)

Богдан Емилов Боцев (БСП)

2 МИР-Бургас

Севим Исмаил Али  (ДПС)

Ешереф Кязим Ешереф  (ДПС)

Константин Живков Бачийски (ПП)

Христо Симеонов Симеонов (ПП)

Богомил Иванов Петков (ПП)

Цончо Томов Ганев (Възраждане)

Борис Димитров Аладжов (Възраждане)

Виолета Колева Комитова (Български възход)

Жечо Дончев Станков (ГЕРБ-СДС)

Любен Любенов Дилов (ГЕРБ-СДС)

Галя Стоянова Желязкова (ГЕРБ-СДС)

Андрей Стоянов Рунчев (ГЕРБ-СДС)

Димитър Георгиев Найденов (Демократична България)

Петър Георгиев Кънев (БСП)

3 МИР-Варна

Ерджан Себайтин Ебатин (ДПС)

Даниел Максим Лорер  (ПП)

Калоян Тонев Икономов  (ПП)

Антон Йорданов Тонев  (ПП)

Снежана Великова Апостолова  (ПП)

Николай Кръстев Костадинов (Възраждане)

Юлиян Каменов Губатов (Възраждане)

Александър Георгиев Николов (Български възход)

Даниел Павлов Митов (ГЕРБ-СДС)

Славена Димитрова Точева (ГЕРБ-СДС)

Красен Кирилов Кралев (ГЕРБ-СДС)

Павел Алексеев Христов (ГЕРБ-СДС)

Бранимир Николаев Балачев (ГЕРБ-СДС)

Атанас Петров Атанасов (Демократична България)

Борислав Гуцанов Гуцанов (БСП)

4 МИР-Велико Търново 

Йордан Кирилов Цонев  (ДПС)

Йордан Ивов Терзийски  (ПП)

Милен Илиев Матеев  (ПП)

Станислав Добринов Стоянов (Възраждане)

Костадин Георгиев Ангелов (ГЕРБ-СДС)

Димитър Стойков Николов (ГЕРБ-СДС)

Людмила Николаева Илиева (Демократична България)

Явор Руменов Божанков (БСП)

5 МИР-Видин

Димитър Иванов Аврамов  (ДПС)

Иво Георгиев Атанасов (ПП)

Росица Любенова Кирова (ГЕРБ-СДС)

Любен Иванов Иванов (Демократична България)

6 МИР-Враца

Цветан Иванов Енчев  (ДПС)

Деница Димитрова Симеонова (ПП)

Ивайло Василев Папов (Възраждане)

Петя Цветанова Аврамова (ГЕРБ-СДС)

Мартин Николаев Харизанов (ГЕРБ-СДС)

Атанас Зафиров Зафиров (БСП)

7 МИР-Габрово

Юсеин Хасанов Вейселов (ДПС)

Радостин Петев Василев (ПП)

Даниел Петров Петров (Възраждане)

Томислав Пейков Дончев  (ГЕРБ-СДС)

8 МИР-Добрич

Ертен Белгинова Анисова (ДПС)

Йорданка Яникова Костадинова  (ПП)

Константина Венциславова Петрова (Възраждане)

Деница Евгениева Сачева (ГЕРБ-СДС)

Албена Симеонова Върбанова  (Демократична България)

Мая Йорданова Димитрова (БСП)

9 МИР-Кърджали

Мукаддес Юсуф Налбант (ДПС)

Байрам Юзкан Байрам (ДПС)

Адлен Шукри Шевкед (ДПС)

Павлин Павлов Кръстев (ДПС)

Григор Александров Захариев (Български възход)

10 МИР-Кюстендил

Георги Николаев Стамов (ПП)

Христо Богомилов Терзийски (ГЕРБ-СДС)

Николай Димитров Табаков (ДБ)

Бойко Любомиров Клечков (БСП)

11 МИР-Ловеч

Станислав Димитров Анастасов (ДПС)

Искрен Цветославов Арабаджиев (ПП)

Николай Нанков Нанков (ГЕРБ-СДС)

Георг Даниелов Георгиев (ГЕРБ-СДС)

Вяра Емилова Йорданова (БСП)

12 МИР-Монтана

Надя Йорданова Петрова (ДПС)

Инна Владимирова Иванова (ПП)

Петър Николаев Петров (Възраждане)

Ирена Методиева Димова (ГЕРБ-СДС)

Ирена Тодорова Анастасова  (БСП)

13 МИР-Пазарджик

Небие Исмет Кабак  (ДПС)

Осман Акчай Мурадов  (ДПС)

Ивайло Валентинов Шотев (ПП)

Петър Николаев Куленски (ПП)

Десислава Илиева Георгиева (Възраждане)

Екатерина Спасова Гечева-Захариева (ГЕРБ-СДС)

Стефан Неделчев Мирев (ГЕРБ-СДС)

Димитър Иванов Гечев (ГЕРБ-СДС)

Драгомир Велков Стойнев (БСП)

14 МИР-Перник

Бойко Илиев Рашков (ПП)

Димо Георгиев Дренчев (Възраждане)

Кирил Миланов Ананиев (ГЕРБ-СДС)

Христина Иванова Георгиева (ГЕРБ-СДС)

15 МИР-Плевен

Марио Киров Рангелов (ДПС)

Иван Маркос Христанов  (ПП)

Иван Косев Манев  (ПП)

Ивелин Първанов Първанов  (Възраждане)

Пламен Тачев Петров  (ГЕРБ-СДС)

Деница Пламенова Николова  (ГЕРБ-СДС)

Стоян Александров Михалев (ДБ)

Румен Василев Гечев (БСП)

Илиян Славейков Йончев (БСП)

16 МИР-Пловдив

ГЕРБ - Радомир Чолаков, Стефан Иванов Шилев, Вежди Летиф Рашидов

Продължаваме промяната - Никола Георгиев Минчев, Христо Йорданов Даскалов, Венцислава Любенова

Възраждане - Ангел Жеков Георгиев

Демократична България -Христо Любомиров Иванов

БСП - Иван Петков

Български възход - Лилия Недева 

ДПС - Танер Мехмед Али

17 МИР-Пловдив област

ДПС - Рамадан Аталай

ГЕРБ - Десислава Цветанчова Трифоновa, Иван Йовков Червенков, Младен Николов Шишков

Продължаваме промяната -  Росен Добрев Костурков, Стою Теодоров Стоев

БСП - Веска Маринова Ненчева, Манол Трифонов Генов

Възраждане - Стоян Николов Таслаков

Български възход - Румен Йончев

Демократична България- Йордан Яворов Иванов 

18 МИР-Разград

ДПС - Ахмед Реджебов Ахмедов, Ихсан Халил Хаккъ

ГЕРБ - Гюнай Хюсмен Хюсмен

Демократична България - Ивайло Николаев Мирчев

19 МИР-Русе

ДПС

1 Ализан Нихат Яхова

Продължаваме промяната

1. Димитър Данаилов Недялков
2 Рена Енчева Стефанова

ВЪЗРАЖДАНЕ

1 Златан Стоянов Златанов

ГЕРБ

1. Десислава Вълчева Атанасова
2 Драгомир Дамянов Драганов

Демократична България

1 Иван Белчев

БСП

1 Иван Валентинов Иванов

20 МИР-Силистра

1. ДПС

1. Джевдет Ибрям Чакъров

2. Гюнер Нихат Ахмед

9. "Продължаваме промяната"

1. Стоян Иванов Георгиев

24. ГЕРБ-СДС

1. Ивелин Статев Иванов

21 МИР-Сливен

24. ГЕРБ

Десислава Танева

Мария Белова

9. "Продължаваме промяната"

Татяна Султанова-Сивева

1. ДПС

Хатидже Георгиева

14. "Възраждане"

Климент Шопов

28. БСП

Деян Дечев

22 МИР-Смолян

ДПС

1. Хайри Садъков

2. Анджей Джандев

ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА

Михал Камбарев

ГЕРБ-СДС

Д-р Красимир Събев

23 МИР-София

ПП

Настимир Ананиев Ананиев
Васил Христов Пандов
Венко Николов Сабрутев
Васил Стефанов Стефанов
Искрен Николаев Митев

Възраждане

Николай Георгиев Дренчев

Маргарита Атанасова Генчева

Български възход

Даниела Станимирова Дашева

ГЕРБ-СДС

Румен Димитров Христов

Александър Руменов Ненков

Николай Нидал Алгафари

Александър Койчев Иванов

ДБ

Надежда Георгиева Йорданова

Божидар Пламенов Божанов

Елисавета Димитрова Белобрадова

БСП

Христо Танчев Проданов

24 МИР-София

ПП

Кирил Петков Петков
Петър Георгиев Петров
Андрей Иванов Цеков
Георги Станчев Георгиев

Възраждане

Ивайло Георгиев Чорбов

Български Възход

Ивайло Георгиев Чорбов

ГЕРБ-СДС

Тома Любомиров Биков
Рая Назар Назарян
Евгения Бисерова Алексиева

ДБ

Мартин Димитров Димитров

Кремена Миленова Кунева

БСП

Георги Страхилов Свиленски

25 МИР-София

ПП

Христо Христов Петров
Калина Бориславова Константинова
Венеция Огнянова Нецова-Ангова
Цветелина Калинова Симеонова-Заркин

Възраждане

Костадин Тодоров Костадинов

Иво Георгиев Русчев

Български възход

Георги Атанасов Самандов

ГЕРБ-СДС

Христо Георгиев Гаджев
Анна Василева Александрова
Лъчезар Богомилов Иванов
Петър Николаев Николов

ДБ

Владислав Панчев Панев

Александър Димитров Симидчиев

БСП - Корнелия Петрова Нинова

26 МИР-София област

ДПС - Петър Пандушев Чобанов

ПП - Александър Димитров Дунчев

Български Възход - Гален Симеонов Монев

ГЕРБ-СДС

Младен Найденов Маринов
Валентин Мирчов Милушев
Марин Василев Маринов

БСП

Иван Ивайлов Ченчев

27 МИР- Стара Загора

Движение за права и свободи

1. Халил Реджепов Летифов

Продължаваме Промяната

1. Радослав Стефанов Рибарски

2. Радослав Красенов Василев

Възраждане

1. Искра Михайлова Михайлова

2. Димитър Пламенов Пашев

Български възход

1. Николай Димитров Благоев

КП "ГЕРБ-СДС"

1. Красимир Вълчев

2. Маноил Минчев Манев

3. Илиана Петкова Жекова

Демократична България

1. Атанас Владиславов Славов

БСП

1. Георги Янчев Гьоков

28 МИР-Търговище

ДПС

1.Джейхан Хасанов Ибрямов
2.Имрен Исметова Мехмедова

ГЕРБ

1.Теменужка Петрова Петкова

Демократична България

Илина Симеонова Мутафчиева

29 МИР-Хасково

ДПС

1. Сезгин Юсеин Мехмед

ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА

1. Асен Васков Василев

2. Веселин Жеков Недев

ВЪЗРАЖДАНЕ

1. Георги Николаев Георгиев

БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД

1. Тихомир Недев Георгиев

ГЕРБ – СДС

1. Делян Александров Добрев

2. Георги Тенев Станков

БСП

1. Смиляна Николова Нитова - Кръстева

30 МИР - Шумен

ДПС

1.Мустафа Сали Карадайъ
2.Хамид Бари Хамид

Продължаваме Промяната

1.Николай Денков Денков

ГЕРБ-СДС

Илтер Бейзатов Садъков
Ралица Тодорова Ангелова 

БСП

1.Иван Валентинов Иванов 

31 МИР-Ямбол

"Продължаваме промяната"

Мирослав Николаев Иванов

"ВЪЗРАЖДАНЕ"

Никола Ангелов Димитров

ГЕРБ-СДС

Димитър Ангелов Иванов

БСП

Кристиан Иванов Вигенин

Най-важното
Всички новини
Най-четени Най-нови