Столичният инспекторат започва да глобява за предизборни плакати по дървета и кошчета

OFFNews 27 April 2026 в 13:35 716 1
Предизборни плакати

Снимка Столична община

Столичният инспекторат започва oт днес масирани проверки за премахването на агитационните материали след парламентарните избори на 19 април. 

Последният ден от законоустановения 7-дневен срок, в който партиите, коалициите и инициативните комитети следваше да почистят поставените от тях материали, съгласно Изборния кодекс, беше вчера - 26 април, съобщи Столична община. 

Проверките ще обхванат цялата територия на града.

При установени нарушения ще бъдат налагани глоби между 511 и 2556 евро, в зависимост от обема на непремахнатите агитационни материали. 

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    18546

    1

    Fro24

    27.04 2026 в 18:07

    Това го слушаме на всеки избори – щели да глобяват, щели да контролират. А градът пак става целият в лепило и хартия.