Благоевград има "огромна финансова дупка" от 7 млн. лв., обяви на първия си брифинг новият кмет Методи Байкушев.
По думите му след ревизии е установено, че близо 6,786 милиона лева лв. липсват от сметките на общината.
"Къде и за какво точно са изразходвани тези средства все още не е ясно", каза Методи Байкушев.
Според новия кмет, заради сложното финансово състояние на общината, администрацията трудно може да си позволи да тегли нови заеми, тъй като има висока задлъжнялост.
Община Благоевград има и просрочени задължения на стойност 1,1 милиона лева. Цялата задлъжнялост на общината към 31 октомври 2023 година се изчислява на 17,5 милиона лева към всички кредитори.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
17983
1
15.11 2023 в 16:14
Това са много пари ...
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци