Съдебната палата в София и сградата на Висшия съдебен съвет осъмнаха окичена с плакати срещу оставането на Борислав Сарафов като и.ф. главен прокурор.
Инициатори са младежите от "Да, България".
Ярко жълтите плакати гласяха: "Сарафов, Вън! Срокът ти изтече на 21 юли!"

Младежите от "Да, България" обявяват, че планират още действия в отпор на "опраскването на съдебната власт и институциите в страната".
Не е ясно къде е в момента временно изпълняващият длъжността главен прокурор. От прокуратурата не отговарят дори дали Сарафов е в отпуск. Пиарът на "Демократична България" пусна вчера във фейсбук снимки на главния обвинител на лодка в морето край Евксиноград.

Вчера в София се състоя трети пореден масов митинг в рамките на седмица. Общественото недоволство е насочено срещу корупцията по високите етажи на властта.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел