"134 000 лева бонуси си раздаде Министерството на регионалното развитие само за три месеца. Такъв е размерът на бонусите само в една от дирекциите на МРР – ГРАО", обяви Румен Петков от АБВ на пресконференция в Бургас днес.
От размера на бонусите в една от неключовите дирекции на ведомството, можем да съдим за чудовищните размери на бонусите през първото тримесечие само в това министерство, допълни Петков.
Според него в държавните служители се стимулират "изключително неморално" от кабинета "Орешарски".
Политическият кабинет на министъра на регионалното развитие, който се състои от трима души, е взел 5900 лева бонуси, каза още Петков.
Петков заяви още, че Жанета Жикова, която съвместява две длъжности в МРР - началник кабинет и парламентарен секретар - взема и две заплати от по 2000 лева, както и бонуси на обща стойност 1115 лева.
Зам.-министър Мирослав Мазнев е взел 2 780 лева бонуси, каза Петков.
По негова информация главният секретар на министерството Клементина Деневаси е изчислила бонуса си на 5555 лева.
"Това е цинизъм в мисленето на държавния чиновник. Това се стимулира от министър- председателя Пламен Орешарски.
Съдейки от бонусите за първото тримесечие, лесно можем да изчислим, че за една година министерството ще получи над 1 200 000 лева бонуси", каза още Румен Петков.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
10.05 2014 в 21:08
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
10.05 2014 в 21:00
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
10.05 2014 в 17:56
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други
Андрей Гюров: ЦИК се опита да повтори Костинбродската афера
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни