Радев: Статуквото ограничи правата на българите в чужбина

OFFNews 06 February 2026 в 08:03 1493 5
Румен Радев

Снимка БГНЕС

Румен Радев

Политическото статукво реши да ограничи възможностите на сънародниците ни зад граница да гласуват. Това е поредна стъпка в неговите опити да запази властта си като ограничи демократичните права. Това написа Румен Радев (президент в периода 2017-2026 г.) в профила си във Фейсбук във връзка с приетите от Народното събрание промени в Изборния кодекс.

Решението на парламента разобличава и всяка претенция, че се опитва да съхрани и развива връзките и чувството за общност с българите в чужбина. Но идват избори. От нас зависи да си върнем правата. Да защитим демокрацията, посочва още Радев.

Парламентът прие снощи окончателно на второ четене промяната в Изборния кодекс, според която в държавите, които не са членки на Европейския съюз (ЕС), могат да се образуват до 20 избирателни секции извън българските дипломатически и консулските представителства в съответната страна.

    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    -5790

    5

    ASTOR

    06.02 2026 в 14:55

    Дезертьорът е все по-неадекватен.Лети надолу.Скоро и 15% ще са му мираж!

    -1243

    4

    Октим

    06.02 2026 в 12:41

    С такива примитивни и смърдящи на фуражка номерца, клепоухата и селска блядь се надява да спечели гласове за самия него, но имайки предвид глупостта на нашенеца може и да успее!? Сега народът (надяващ се почти винаги на грешното) трябва да опита и с неговата персона, преди да се убеди за пореден път, че и той не става за чеп за зеле ...

    -3474

    3

    Владè

    06.02 2026 в 10:45

    А ти откъде сучеш бе, мушмурок. Статуквар.Как се дезертира от публична длъжност, захлеби и айдеееееее кееееееееефове и табиети. Даде команда - "Вдигайте цените братя вносители и партийни фирмаджии !" Аз ше я усукам уйдурмата , че некое си ефро е винофно ( еврото дебне по тъмното на руменчи да строши хатъря) "хората" бъгаре от салоните и медицинските кабинети с камерита ще гласуват за ням .

    5169

    2

    Mateevk

    06.02 2026 в 08:22

    Ку-ку! Пак се опитва да яхне нещо, та белким се окаже бял кон и с него да ни затрие окончателно. Изключително злобен и елементарен популист, работещ неуморно за чужди интереси. Всички се питат защо миналата година на 9 май изведнъж изскочи от бърлогата си и обяви, че иска референдум за еврото, след като преди това го беше обявил за неконституционен. И отговорът, макар и прикрит, беше, че това било заради хората, да ги питал тях, тоест хората са най-важни, а не конституцията. Изключително вредна популистка теза. С нея може да реши и пак президент да става, защото формално конституцията го допуска, макар по дух да й противоречи. Тя не допуска преизбиране, но той сега не е президент и може да се яви на избори за президент, след като преди това се яви и на избори за НС, където да си осигури добро присъствие. Пак в името на хората, а духът на конституцията не е важен. Много на изток ще стигнем, ако следваме тази популистка логика, която впрочем силно се доближава до тази на Пеевски.

    2985

    1

    Джендо Джедев

    06.02 2026 в 08:09

    Тоя па климбар и той да каже нещо... :D
     
    X

    Българското оръжие за Украйна