Софийска градска прокуратура е образувала днес досъдебно производство за умишлена безстопанственост срещу квесторите в „Корпоративна търговска банка“ АД - Елена Костадинчев и Станислав Лютов.
Разследването срещу тях е за това, че в периода месец ноември 2014 г. до 26.03.2015г., в качеството им на длъжностни лица – квестори, умишлено не са положили достатъчни грижи във връзка с възложената им работа – запазване на повереното им имущество на банка „КТБ“АД. От това са последвали значителни щети за банката, престъплението е в особено големи размери и представлява особено тежък случай.
Разследването ще се проведе от следовател от Следствен отдел на Софийска градска прокуратура.
Разпоредено е да се установят всички договори, сключени с банката при преференциален лихвен процент и изплатените суми по тях, в нарушение на реда за удовлетворяване на кредиторите, предвиден в Закона за банковата несъстоятелност. Ще се разпитат като свидетели депозантите, получили средства от привилегированите депозити и всички длъжностни лица, имащи отношение към този процес.
По досъдебното производство ще се изиска цялостната документация, отнасяща се до освобождаването на средства по договорите и самите договори. Възложено е назначаване на съдебно-финансова експертиза.




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
11.05 2015 в 14:52
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
11.05 2015 в 14:26
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
11.05 2015 в 14:21
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други
Андрей Гюров: ЦИК се опита да повтори Костинбродската афера
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни