Прокуратурата ще коментира дали преправянето на преференциални договори от страна на квесторите в КТБ е било законно.
На заседание миналата седмица премиерът Бойко Борисов заяви, че в последните си дни двамата квестори са преправяли договорите с преференциални лихви на обикновени. Така титулярите им са получили обезщетение от 100 000 евро от Фонда за гарантиране на влоговете, каквото иначе не са имали право да вземат, тъй като по закон парите на влог по договор с преференциални условия не са гарантирани от държавата и при фалит не се възстановяват.
Двамата квестори смятат, че са спазили стриктно указанията на БНБ и на Фонда за гарантиране на влоговете. Те поискаха експертна оценка, за да се докаже законността на действията им.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
11.05 2015 в 18:01
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци