Международното подкрепление от „Фронтекс” за охрана на границите ни пристига днес.
Страната ни поиска "Фронтекс" да подсили контингента си в България с допълнителни служители и технически средства, включително техника за ефективно наблюдение на границата по суша и от въздуха, заради увеличаващия се бежански натиск.
Служителите на "Фронтекс" ще бъдат разположени по границите ни с Турция и Сърбия.
85 от тях ще пазят зелената граница, а 15 ще са в КПП-тата.
За последното денонощие в София са били задържани над 100 чужденци с нередовни документи, съобщи бТВ. Продължава специализираната полицейска операция по българо-турската граница за овладяване на бежанския натиск.
Следете новините ни в :



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
23899
5
16.08 2016 в 10:12
13506
4
16.08 2016 в 09:54
Няма ли да го дават пак как кара Бетеера??
35598
3
16.08 2016 в 09:24
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие