Президентството се разграничи от Движение Трети март

OFFNews 22 December 2025 в 09:36 3378 6
Радев

Снимка БГНЕС/СТЕФАН ВАСИЛЕВ

Румен Радев

Президентството се разграничи от Движение "Трети март". В събота (20.12) стана ясно, че Движение "Трети март" започна процедура по създаване на политическа партия, а председателят Тихомир Атанасов обяви, че движението подкрепя политиката на президента Румен Радев и го приема като свой неформален лидер, като уточни, че това е форма на гражданска подкрепа.

В съобщение на прессекретариата на президента се посочва, че държавният глава Румен Радев още в началото на ноември т.г. е заявил, че Движение "Трети март" и движението за президентска република, както и всякакви други производни, нямат нищо общо с Радев и с президентската институция.

"Хората, които се представят за организатори на моя партия и които събират пари от мое име, са измамници и подставени лица на олигархията", пише още в прессъобщението.

Бъдещата партия се определя като гражданска общност с мисия да защитава независимостта на страната, националната идентичност и традициите.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    3090

    6

    helper68

    22.12 2025 в 13:57

    Сига да разбираме л, че партията 3_ти март е Фейк и била пълна със измамници, или да гласуваме за 8_ми март, кое от трите ?. :)

    -1243

    5

    Октим

    22.12 2025 в 12:46

    Колко прозорливо Иво Инджев е кръстил предпоследната си книга (която е много добра!) “Измамата Сан Стефано“, след като всичко свързано с 3-ти март и ОСОБЕНО двукраките говеда основали движението са чисти измамници и комунистически лъжци! Но на кой друг да приличат освен на робовладелците си ...

    1015

    4

    Шпагата

    22.12 2025 в 12:18

    А може ли да ни "изненада " ,като назначи сл.правителство (респективно вътрешния министър) ,да се изхлузи от президентството и....добър ден -аз идвам да ви освобождавам?...

    7450

    3

    alfakentavur

    22.12 2025 в 11:03

    Аз създавам движение "Десети февруари" и признавам съседа Тодор за негов неформален лидер.
    Като го срещна следващия път пред блока ще му кажа. Дано не се разграничи :(

    5169

    2

    Mateevk

    22.12 2025 в 10:18

    Не могат да си го разделят тоя безценен национален капитал Радев. Ще бъде първия случай в историята един човек да е лидер на няколко партии - формален, неформален, диванен, духовен и т.н. И която от тях да спечели избори и дойде на власт, Радев все ще е отгоре, водейки ни по пътя надолу към пропастта на миналото.

    3168

    1

    user4eto

    22.12 2025 в 09:55

    Като чуя или прочета "националната идентичност и традициите" и ми става ясно коя очилата орка е намесена.
     
    X

    С раздаване на пари раждаемост не се подобрява