„Продължаваме промяната – Демократична България“ ще внесе в Народното събрание предложение за сформиране на временна комисия за предотвратяване на разпространението и употребата на наркотични и психоактивни вещества. Това обяви депутатът Васил Пандов по време на тематична конференция в парламента, организирана от ПП.
Форумът се проведе под патронажа на председателя на НС доц. Наталия Киселова.
„Разпространението и употребата на наркотични и психоактивни вещества е проблем, по който трябва да започнем да говорим много по-сериозно, а не инцидентно, защото сме изправени пред сериозни заплахи не само за здравето, но и за живота на нашите деца и подрастващи в ученическа възраст. Това означава сериозна заплаха за здравето на нацията, което разбира се е и заплаха за националната сигурност“, заяви по време на форума Киселова.
„Очевидна е липсата на видими резултати в тази посока в училищата и университетите. В дискусията се наложи изводът, че въпреки действащото законодателство, няма ефективна координация на политиките за разпространение и употреба на наркотични и психоактивни вещества“, заяви доц. Пандов и подчерта необходимостта всички държавни институции да се включат по-ангажирано в превенцията, информираността и терапията в областта на наркотичните и психоактивните вещества.
ПП-ДБ ще настояват премиерът да поеме ангажимент за координацията на всички институции, ангажирани с проблематиката.
По време на дискусията народният представител от Сливен от ПП-ДБ Татяна Султанова алармира, че за разлика от средното ниво за страната на гимназисти, опитали поне веднъж наркотични и психоактивни вещества, което е 13%, в Сливен процентът е 26%.
Васил Пандов подчерта, че е скандално, че в София няма център за безплатна терапия на зависими, а в държавната болница за лечение на наркомании има само 10 легла за терапия на зависимости. Той констатира, че държавата не лекува и не осигурява терапия на зависимите.
























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
-500
1
17.02 2025 в 18:23
Лекарства(без упояващи) и "слаби" наркотици на свободна продажба!
Който не ходи на лекар и не купува предписаните му лекарства явно си заслужава съдбата.
Същото важи и за наркотиците. (и алкохол , и цигари).
Тоест плявата да "заминава на майната си.
Поразен от Украйна танкер заседна край бреговете на Ахтопол
Не е Нобел, но все е нещо: ФИФА даде купа и медал за мир на Тръмп
Ватиканът не позволи на жени да стават дякони
Не е Нобел, но все е нещо: ФИФА даде купа и медал за мир на Тръмп
Песента, която милиони руснаци тайно припяват и плаши Путин