
В свое писмо до Алианса на либералите и демократите в Европа (АЛДЕ) лидерът на ДПС Делян Пеевски обяви решението на ДПС да прекрати членството си в АЛДЕ, а евродепутатите, избрани от ДПС да напуснат групата “Обнови Европа” в ЕП.
Вчера председателството на групата "Обнови Европа" в Европейския парламент единодушно реши да препоръча прекратяване на членството на групата на ДПС - Ново начало, след действията на нейния президент Делян Пеевски, санкциониран по закона "Магнитски". Тези действия както в партията, така и извън нея, доведоха до това решение, аргументират решението си от "Обнови Европа".
Решението на ДПС - Ново начало е взето след задълбочен анализ и дебат в партията, свързан с бъдещето и базисните ценности, на които трябва да се изградят и следват приоритетите за развитие, отразено и в програмните документи от Националната конференция на ДПС, проведена вчера, пишат от формацията.
В писмото се изразява "разочарование от отдалечаването на европейските либерали от дневния ред на хората и концентрацията им върху политики, свързани с отделни групи и интереси, които не са адекватни на проблемите и темите, вълнуващи хората в Европа и България".
АЛДЕ демонстрира и трайна политика на двойни стандарти в оценката на процесите, които се случват в България, конкретно при липсата на реакция, относно обвиненията в корупция и злоупотреба с власт на Джейхан Ибрямов, арестуван при получаване на подкуп, Кирил Петков с ареста на лидера на опозицията, Асен Василев с контрабандната афера “Митниците” и Ахмед Доган, източил 30 млн. от ББР, както представители на партии, част от либералния алианс. АЛДЕ толерира или поне си затваря очите пред обвързаности с Русия, коментират от ДПС - Ново начало.
"Новото начало за ДПС не е съвместимо с принадлежност към АЛДЕ и групата “Обнови Европа”, затворени в закостенелия либерален модел на отдавна отминали години и днес ДПС заявява официално: прекратява членството си в АЛДЕ, членовете на ЕП, представители на ДПС, напускат групата „Обнови Европа“ в ЕП, прекратява членството си в Либералния интернационал и всички свързани либерални организации", се декларира в писмото.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
243
12
24.12 2024 в 04:18
Нядявам се скоро да се пръсне от ядене и крадене.
21568
11
23.12 2024 в 17:32
Скоро АЛДЕ ще го моли да ги присъедини в ДПС
11744
10
23.12 2024 в 16:40
Интересно ми е колко от "депутатите му" ще напуснат групата на АЛДЕ - според мен само Елена Милиончева, която за единия келепир се превърна от топ журналист в изтривалка на мафията. Другите двама, които са от хората на Доган, ще си останат.
Интересно ми е още, кой ще вземе тоз най-мастит български "евроатлантик" в редиците си - вероятно само някои от хората на путлер биха го поискали - например Орбан, може да се гушне и с Волгин :).
И още ми е интересно докога единствен бай хуй ще се цепи от повсеместния санитарен кордон около шиши. Толкова силно ли го държи за топките оня изверг?
2000
9
23.12 2024 в 14:58
14424
8
23.12 2024 в 14:24
Божееее, каква наглост плоскоземска, какво слабоумие, !
-10100
7
23.12 2024 в 14:21
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
0
6
23.12 2024 в 14:03
На теб една ,кисийке моя,нека
Да си изплача болката,задето
Ти,господарке,днес си толкоз лека
За да минат изборите по леко
Затуй те моля аз,бъди добра
Наддай отново , да купя простата рая
Инак ще умра.
-30
5
23.12 2024 в 13:58
0
4
23.12 2024 в 13:57
Жената направи Фондация тъдява
Цистерни със бензин тръгват през ноща от Констинброд
Ваньо кажи си ,защо трупаш парички за твоя Род ,пардон Народ
Перефразирам, центрирам , в бъдещето аз се взирам
Първа ,втора и трета книга ще издам
Пророчески бъдещето на България ще доизям
На Дралевци въздухът със времето се чисти
Само да не хвана от нечиста съвест глисти
17460
3
23.12 2024 в 13:55
Огнеборци от Турция помагат за гасенето на пожара в Ямболско
Стела Николова от ДБ пита Киселова: Колко калории има в салатата и щруделите в депутатския стол
Йотова: България е готова за жена президент. Българките сме много корави
Денков: Ако просто закрием КПК, по тази логика следва да закрием и прокуратурата
Тайланд и Камбоджа бързат да се помирят, след като Тръмп им сви перките