Линейките ще бъдат оборудвани с паник бутони, джипиес връзка, а охранителни фирми ще се грижат за сигурността в спешните отделения. Това е било обсъдено на среща при главния прокурор Сотир Цацаров, където бяха набелязани спешни мерки срещу нападателите над медицински екипи.
На срещата присъстваха министърът на здравеопазването Николай Петров и вътрешният министър Валентин Радев.
От МВР ще изготвят предписания до всички болници, които разполагат със спешни приемни отделения. Прокуратурата ще осигури прокурори, които ще отговарят пряко за болниците, които имат спешни приемни центрове.
Главният прокурор Сотир Цацаров призна, че е имало пропуски в досъдебните производства с нападения над лекари.
Преди две седмици мъж нападна акушерка от "Шейново", която отказа да му даде плацентата на новороденото. Преди четири дни 28-годишен мъж посегна на акушерка в Стара Загора и счупи стъкло на вратата на фоайето в местната клиника.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
48260
1
17.07 2017 в 16:54
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие