Новите 240 депутати след избора на район (пълен списък)

Мая Младенова 15 юни 2024 в 21:50 4832 0

Народно събрание

Снимка БГНЕС

Народно събрание

ЦИК публикува пълния списък на новоизбраните 240 народни представители, след като отчете предпочитания избирателен район на кандидатите, избрани на повече от едно места.

1 МИР БЛАГОЕВГРАД

Станислав Богдански, ИТН

Цвета Рангелова, "Възраждане"

Андрей Цеков, ПП-ДБ

Росен Желязков, ГЕРБ-СДС

Стефан Апостолов, ГЕРБ-СДС

Костадин Стойков, ГЕРБ-СДС

Георги Георгиев, ГЕРБ-СДС

Корнелия Нинова, БСП за България

Ибраим Зайденов, ДПС

Фатима Йълдъс, ДПС

2 МИР БУРГАС

Силви Петров, ИТН

Борис Аладжов, "Възраждане"

Звезделина Каравелова, "Възраждане"

Николай Денков, ПП-ДБ

Димитър Найденов, ПП-ДБ

Жечо Станков, ГЕРБ-СДС

Любен Дилов, ГЕРБ-СДС

Галя Василева, ГЕРБ-СДС

Андрей Рунчев, ГЕРБ-СДС

Петър Кънчев, БСП за България

Радостин Колев, "Величие"

Севим Али, ДПС

Ешереф Ешереф, ДПС

Фатме Рамадан, ДПС

3 МИР ВАРНА

Тошко Хаджитодоров, ИТН

Ивайло Костадинов, ИТН

Костадин Костадинов, "Възраждане"

Коста Стоянов, "Възраждане"

Светослав Тодоров, "Възраждане"

Даниел Лорер, ПП-ДБ

Стела Николова, ПП-ДБ

Ивайло Митковски, ПП-ДБ

Даниел Митов, ГЕРБ-СДС

Красен Кралев, ГЕРБ-СДС

Бранимир Балачев, ГЕРБ-СДС

Кристиан Ганчев, ГЕРБ-СДС

Павел Христов, ГЕРБ-СДС

Борислав Гуцанов, БСП за България

Юлиана Матеева, "Величие"

Филиз Хюсменова, ДПС

4 МИР ВЕЛИКО ТЪРНОВО

Андрей Чорбанов, ИТН

Ангел Янчев, "Възраждане"

Людмила Илиева, ПП-ДБ

Костадин Ангелов, ГЕРБ-СДС

Димитър Николов, ГЕРБ-СДС

Атанас Зафиров, БСП за България

Павлин Петров, "Величие"

Йордан Цонев, ДПС

5 МИР ВИДИН

Вера Александрова, "Възраждане"

Любен Иванов, ПП-ДБ

Росица Кирова, ГЕРБ-СДС

Иво Цанев, ДПС

6 МИР ВРАЦА

Ивайло Папов, "Възраждане"

Деница Симеонова, ПП-ДБ

Красен Кръстев, ГЕРБ-СДС

Мартин Харизанов, ГЕРБ-СДС

Генади Събков, БСП за България

Валентин Тончев, ДПС

7 МИР ГАБРОВО

Даниел Петров, "Възраждане"

Явор Божанков, ПП-ДБ

Томислав Дончев, ГЕРБ-СДС

Юсеин Вейселов, ДПС

8 МИР ДОБРИЧ

Александър Александров, ИТН

Константина Петрова, "Възраждане"

Деница Сачева, ГЕРБ-СДС

Мая Димитрова, БСП за България

Ертен Анисова, ДПС

9 МИР КЪРДЖАЛИ

Делян Пеевски, ДПС

Байрам Байрам, ДПС

Айтен Сабри, ДПС

Павлин Кръстев, ДПС

Елван Гюркаш, ДПС

10 МИР КЮСТЕНДИЛ

Димчо Димчев, "Възраждане"

Христо Терзийски, ГЕРБ-СДС

Росица Калинова, "Величие"

Николай Златарски, ДПС

11 МИР ЛОВЕЧ

Ивелин Първанов, "Възраждане"

Николай Нанков, ГЕРБ-СДС

Ирена Негинова, "Величие"

Атидже Алиева-Вели, ДПС

12 МИР МОНТАНА

Петър Петров, "Възраждане"

Румен Христов, ГЕРБ-СДС

Димитър Аврамов, ДПС

Надя Петрова, ДПС

13 МИР ПАЗАРДЖИК

Стоян Таслаков, "Възраждане"

Ивайло Шотев, ПП-ДБ

Екатерина Захариева, ГЕРБ-СДС

Стефан Мирев, ГЕРБ-СДС

Дафинка Семерджиева, ГЕРБ-СДС

Петя Цанкова, БСП за България

Искра Михайлова, ДПС

Небие Кабак, ДПС

14 МИР ПЕРНИК

Димо Дренчев, "Възраждане"

Бойко Рашков, ПП-ДБ

Георг Георгиев,  ГЕРБ-СДС

Христина Георгиева, ГЕРБ-СДС

15 МИР ПЛЕВЕН

Христинка Иванова, ИТН

Кирил Тодоров, "Възраждане"

Богдан Богданов, ПП-ДБ

Пламен Петров, ГЕРБ-СДС

Валери Лачовски, ПП-ДБ

Георги Свиленски, БСП за България

Христо Борисов, "Величие"

Марио Рангелов, ДПС

16 МИР ПЛОВДИВ

Танер Тюркоглу, ИТН

Ангел Георгиев, "Възраждане"

Емил Янков, "Възраждане"

Манол Пейков, ПП-ДБ

Йордан Иванов, ПП-ДБ

Стою Стоев, ПП-ДБ

Бойко Борисов, ГЕРБ-СДС

Даниела Дженева, ГЕРБ-СДС

Георги Георгиев, ГЕРБ-СДС

Деница Николова, ГЕРБ-СДС

Иван Петков, БСП за България

Николай Марков, "Величие"

17 МИР ПЛОВДИВ-ОБЛАСТ

Станислав Балабанов, ИТН

Кръстьо Врачев, "Възраждане"

Димитър Гюрев, "Възраждане"

Катя Панева, ПП-ДБ

Цвета Караянчева, ГЕРБ-СДС

Младен Шишков, ГЕРБ-СДС

Иван Червенков, ГЕРБ-СДС

Веска Ненчева, БСП за България

Дарин Георгиев, "Величие"

Рамадан Аталай, ДПС

Ердуан Мехмед, ДПС

18 МИР РАЗГРАД

Гюнай Хюсмен, ГЕРБ-СДС

Хабибе Расим, ДПС

Мехмед Салим, ДПС

Едис Даудов, ДПС

19 МИР РУСЕ

Драгомир Петров, ИТН

Златан Златанов, "Възраждане"

Иван Белчев, ПП-ДБ

Георги Кръстев, ГЕРБ-СДС

Николай Братованов, ГЕРБ-СДС

Иван Иванов, БСП за България

Ализан Яхова, ДПС

20 МИР СИЛИСТРА

Маргарита Генчева, "Възраждане"

Милен Делийски, ГЕРБ-СДС

Джевдет Чакъров, ДПС

Левент Мемиш, ДПС

21 МИР СЛИВЕН

Климент Шопов, "Възраждане"

Татяна Султанова-Сивева, ПП-ДБ

Десислава Танева, ГЕРБ-СДС

Мария Белова, ГЕРБ-СДС

Деян Дечев, БСП за България

Хюсеин Хафъзов, ДПС

22 МИР СМОЛЯН

Красимир Събев, ГЕРБ-СДС

Лариса Савова, "Величие"

Хайри Садъков, ДПС

Анджей Джандев, ДПС

23 МИР СОФИЯ

Павела Митова, ИТН

Цончо Ганев, "Възраждане"

Виолета Кърпачева, "Възраждане"

Ивайло Чорбов, "Възраждане"

Кирил Петков, ПП-ДБ

Божидар Божанов, ПП-ДБ

Атанас Атанасов, ПП-ДБ

Вяра Тодева, ПП-ДБ

Васил Стефанов, ПП-ДБ

Надежда Йорданова, ПП-ДБ

Венко Сабрутев, ПП-ДБ

Александър Иванов, ГЕРБ-СДС

Това Биков, ГЕРБ-СДС

Николай Алгафари, ГЕРБ-СДС

Владимир Данаилов, ГЕРБ-СДС

Александър Ненков, ГЕРБ-СДС

Христо Проданов, БСП за България

Георги Куков, "Величие"

Тимур Халилов, ДПС

24 МИР СОФИЯ

Иван Кючуков, ИТН

Йордан Тодоров, "Възраждане"

Георги Иванов, "Възраждане"

Христо Иванов, ПП-ДБ

Лена Бориславова, ПП-ДБ

Мартин Димитров, ПП-ДБ

Петър Кьосев, ПП-ДБ

Йордан Терзийски, ПП-ДБ

Рая Назарян, ГЕРБ-СДС

Христо Гаджев, ГЕРБ-СДС

Тервел Георгиев, ГЕРБ-СДС

Михаил Ставрев, БСП за България

Етиен Леви, "Величие"

25 МИР СОФИЯ

Петя Димитрова, ИТН

Маргарита Махаева, "Възраждане"

Славчо Крумов, "Възраждане"

Рая Иванова, "Възраждане"

Елисавета Белобрадова, ПП-ДБ

Кристина Петкова, ПП-ДБ

Калина Константинова, ПП-ДБ

Венеция Ангова, ПП-ДБ

Йорданка Фандъкова, ГЕРБ-СДС

Анна Александрова, ГЕРБ-СДС

Лъчезар Иванов, ГЕРБ-СДС

Петър Николов, ГЕРБ-СДС

Калоян Методиев, БСП за България

Виктория Василева, "величие"

26 МИР СОФИЯ-ОБЛАСТ

Венцислав Асенов, ИТН

Ангел Славчев, "Възраждане"

Александър Симидчиев, ПП-ДБ

Младено Маринов, ГЕРБ-СДС

Валентин Милушев, ГЕРБ-СДС

Марин Маринов, ГЕРБ-СДС

Иван Ченчев, БСП за България

Цветан Енчев, ДПС

27 МИР СТАРА ЗАГОРА

Александър Вълчев, ИТН

Искра Михайлова, "Възраждане"

Даниел Проданов, "Възраждане"

Радослав Рибарски, ПП-ДБ

Красимир Вълчев, ГЕРБ-СДС

Маноил Манев, ГЕРБ-СДС

Илиана Жекова, ГЕРБ-СДС

Драгомир Стойнчев, БСП за България

Красимира Нинова-Катинчарова, "Величие"

Халил Летифов, ДПС

Шендоан Халит, ДПС

28 МИР ТЪРГОВИЩЕ

Теменужка Петкова, ГЕРБ-СДС

Джейхан Ибрямов, ДПС

Неждет Шабан, ДПС

Джем Яменов, ДПС

29 МИР ХАСКОВО

Александър Марков, ИТН

Георги Георгиев, "Възраждане"

Асен Василев, ПП-ДБ

Делян Добрев, ГЕРБ-СДС

Георги Станков, ГЕРБ-СДС

Иван Минев, ГЕРБ-СДС

Станислав Анастасов, ДПС

Мюмюн Мюмюн, ДПС

30 МИР ШУМЕН

Веселин Вешев, "Възраждане"

Захари Борачев, ПП-ДБ

Любомир Христов, ГЕРБ-СДС

Катя Кайрякова, БСП за България

Айсел Руфад, ДПС

Хамид Хамид, ДПС

31 МИР ЯМБОЛ

Никола Димитров, "Възраждане"

Димитър Иванов, ГЕРБ-СДС

Красимир Йорданов, БСП за България

Димитър Николов, ДПС

    Мая Младенова

    Мая Младенова e журналист, редактор и преводач. Започва кариерата си преди близо 20 години във вестникарството. Заместник главен редактор на OFFNews от 2012 г. Пише за медии, политика и др.

    Най-важното
    Всички новини
    Най-четени Най-нови
    X

    Ивелин Михайлов: Запознах се с Николай Марков 3 месеца преди изборите