Мотористи отиват в парламента днес, те искат да плащат „Гражданска отговорност” само половин година, защото през другото време не карат машините си.
Те планират протест на 13 април, ако депутатите не направят промени в законодателството. В края на март Петър Славов, Мартин Димитров, Иван Иванов, Вили Лилков и Гроздан Караджов от Реформаторския блок обявиха, че внасят законопроект за промени в Закона за движението по пътищата (ЗДвП) и в Кодекса за застраховането. Текстът предвижда още срокът за приетата в края на 2015г. автоматична дерегистрация на превозни средства, които не са платили Гражданска отговорност, да бъде по-дълъг за МПС за сезонно ползване. Според сега действащия закон автомобилите се спират от движение веднага щом Гражданската отговорност не бъде подновена. Предложението на реформаторите е при сезонните МПС това да се случва, ако не си подновят застраховката до началото на летния сезон – 1 май.
Шефът на АПИ Лазар Лазаров обаче подчерта, че мотористите не плащат винетки.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
07.04 2016 в 09:22
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
07.04 2016 в 08:23
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие
Украйна ще нанася превантивни удари по обекти, които Русия използва за военни цели, заяви Зеленски