Явор Божанков с приемна в офис на ДСБ, но не се влива в редиците на партията

Ружа Райчева 23 април 2025 в 14:53 4172 1
Явор Божанков, ПП-ДБ

Снимка БГНЕС/Антон Станков

Явор Божанков

Публикация на депутата от "Продължаваме промяната - Демократична България" Явор Божанков в социалните мрежи предизвика вълна от фалшиви новини, че се е влял в редиците на партия "Демократи за силна България".

Вчера Божанков обяви във Фейсбук приемна за граждани в офиса на ДСБ на ул. "Булаир" в Бургас, започваща днес от 16:30. На изображението с поканата има водни знаци само на ДСБ и на коалиция "Демократична България", а логото на "Продължаваме промяната" липсва. Това предизвика вълната новини, че Божанков вече официално е част от партията на Атанас Атанасов.

Пред OFFNews Божанков разясни, че това не е вярно.

Депутатът написа и статус във Фейсбук по темата

Юристът беше водач на кандидат-депутатската листа на коалиция ПП-ДБ на последните избори именно в Бургас, част от гражданската квота на ПП. Това беше изненадващ избор, предвид факта, че е родом от Горна Оряховица и до момента беше част от листите във Великотърновско.

След като през ноември Явор Божанков и Даниел Лорер не подкрепиха кандидатурата на Силви Кирилов от "Има такъв народ" (ИТН) за председател на парламента, ПП предложениха да бъдат изключени от групата в НС, но ДБ ги защити. Бившият премиер Николай Денков обвини двамата депутати, че са "гласували в полза на Пеевски".

Божанков заговори за връзка между Силви Кирилов и "фиктивния баща" на детето на Мис Бикини в Барселонагейт (видео)

Явор Божанков започва партийния си живот именно в ДСБ. През 2014 г. лично евродепутатът Радан Кънев го представя в Горна Оряховица като "младото лице на партията". Впоследствие Божанков отива в БСП, а после в коалиция ПП-ДБ, след като го изключват от Столетницата заради антируска реч в парламента.

Виж още за:

    Ружа Райчева

    Ружа Райчева завършва "Политически мениджмънт и консултиране" в СУ "Св. Климент Охридски". Преди това се е занимавала с класическа музика и театър. Интересува се от вътрешна политика, медии, култура и международни отношения. Присъединява се към екипа на OFFNews през април 2021 г.

    Най-важното
    1
    2
    3
    4
    5
    Всички новини
    Най-четени Най-нови
    1
    2
    3
    4
    5
    1
    2
    3
    4
    5
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    0

    1

    Е да , като свикнат на политическите дажби от хранилката на държавата и няма отърване !
    Той и мирчев е атанасов са така ..... готови са с простака борисов да правят правителство , само да са на яслата в парламента !

     
    X

    Сашо Петров, поетът на българския рок. Историята на песните, които той написа