България също иска увеличение на бюджета на хоризонталната мярка COVID-19 с повече от 1%, като подкрепя предложението на други страни членки.
Това заяви министърът на земеделието, храните и горите Десислава Танева на видеоконферентна среща на ресорните министрите на ЕК днес.
Тя допълни, че чрез извънредната мярка страната ни може да подкрепи най-пострадалите в земеделския сектор след приключване на реколтната година. Танева подчерта, че към момента в България се прилагат мерки за стимулиране на преработвателните предприятия за изкупуване на вече реколтиращата се земеделска продукция. По думите й страната ни е готова да предложи два обективни критерия за програмирането на мярка COVID-19.
Ресорният министър благодари на ЕК за всички предприети мерки и бързи действия, включително и за успешното приключване и одобрение на шестата нотификация на Програмата за развитие на селските райони 2014-2020 г. "Всяка страна членка има едни и същи проблеми, но различни възможности за тяхното решаване", каза още тя.
Българският министър заяви, че България подкрепя предложението за допълнителна подкрепа в секторите "животновъдство" и "мляко". Тя предложи допълнителни мерки за подкрепа директно на производители в сектор "плодове и зеленчуци". Министърът подчерта, че в лозаро-винарския сектор също имаме намерения и готовност да предоставим средства.
По отношение на сектор "рибарство и аквакултури" Танева изказа благодарност към ЕК относно предложенията на България да се подпомогнат операторите в сектора.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
Първа среща между ДБ и ГЕРБ, премиерът може да е от партията на Борисов
Симеон Дянков: Дефицитът в бюджета не е 3, а 8%, няма да се приеме
Симеон Дянков: Дефицитът в бюджета не е 3, а 8%, няма да се приеме
Ако поискат имунитета на Лена Бориславова, ГЕРБ ще гласува против, а Борисов ще седне да гледа декларацията