Депутатите замразиха заплатите си. "За" гласуваха 133-ма, "против" - трима, един се въздържа от гласуване.
С това решение възнагражденията им се връщат на нивото от края на 2009 година. Тогава по предложение на ГЕРБ беше наложен мораториум заради кризата. В резултат заплатите спряха да се осъвременяват по разписаната в правилника на Народното събрание методика. Според нея възнагражденията на народните представители са равни на трикратния размер на средната заплата за страната в обществения сектор за последното тримесечие. Актуализират се на всеки три месеца. Мораториумът се гласуваше година за година. В края на 2011-а обаче НС не взе решение за подновяването му. Така през януари автоматично заплатите им се увеличиха съобразно средната заплата за последното тримесечие на 2011 година. Повишението на депутатските заплати беше с 360 лева. С него те взеха по 2556 лева. След като увеличението стана публично достояние, беше взето решение за подновяване на мораториума. Той е в сила до 31 декември 2012 година.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни