Депутати от парламентарната група на ГЕРБ е на визита в Китай по покана на управляващата Китайската комунистическа партия (ККП), съобщиха от партията.
Оттам допълниха, че целта на работното посещение е ГЕРБ да успее да разшири политическото си сътрудничество и с партии извън ЕС.
"Обмяната на опит по дефинирането и реализирането на различни секторни политики са добра основа за партньорство между ГЕРБ и ККП", обяви зам.-председателят на ГЕРБ и председател на парламентарната група Цветан Цветанов.
Освен Цветанов, в делегацията се включиха председателят на бюджетната комисия Менда Стоянова и председателят на енергийната комисия Делян Добрев.
Делегацията се е срещнала със зам.-ръководителя на Комисията по външни работи на Политическия консултативен съвет на Китай Цай У и е представила възможностите за инвестиции в Пловдив, Хасково, Варна, Бургас и други региони от България.
От ГЕРБ са оценили високо сътрудничеството между София и Пекин в сферата на земеделието, икономиката, енергетиката и културата, както и партньорството между отделни общини.
Според Цветанов обаче най-важната инвестиция е сътрудничеството в сферата на образованието, а от китайска страна са подчертали, че виждат потенциал за допълнително развитие на инвестициите в сферата на селското стопанство, икономиката и образованието.
Делегацията е успяла да посети и Великата Китайска стена, свидетелство за което са снимки, качени на страницата на Цветан Цветанов във Фейсбук.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
35595
15
09.06 2016 в 00:18
Вярно е мамка му. И работохолик тоже. Само това може да обясни нелогично крепкото здраве на партията.
Ама начинът, по който го прави мнооого накъртва.
18019
12
08.06 2016 в 14:10
83927
10
08.06 2016 в 00:27
С комунистите ше прават бизнес, направо се омерзих!
18214
9
08.06 2016 в 00:12
35595
7
07.06 2016 в 22:33
-"еееех, събрахме се!"
На Цветано Цветани и клишетата му смърдят на соц.нафталин
Нищо лошо няма в партньорства с Китай, дори напротив.
Ама тва тук - аре нема нужда.
27668
6
07.06 2016 в 22:16
Нищо.
Кметът на ''Изгрев'' обяви, че преборил боклучената криза. Посреща камиони с фойерверк (ВИДЕО)
Кметът на Враца ще съди протестиращи. Викали 'Оставка' пред дома му
Българите искат по-активен живот, но не се движат достатъчно
Борисов за протеста пред дома му: Ще дойде време да ходят пред техните къщи
Култовата спирка "Вишнева" грейна празнично