България предложи на Гърция да приеме 20 деца от изгорелия мигрантски лагер "Мория" на остров Лесбос, които се намират там без родителите си, обяви във Facebook профила си премиерът Борисов.
Общо 400 непридружени деца са сред близо 13-те хиляди мигранти, които останаха без подслон, след като пожар изпепели приемателния център. Разпоредих на вицепремиера Екатерина Захариева и на министър Христо Терзийски да предприемат необходимите постъпки пред гръцката страна, каза Борисов.
Страната ни ще подпомогне Гърция и с предмети от първа необходимост с оглед задоволяване нуждите на останалите без подслон обитатели на лагера, съобщи още българският премиер.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец