Премиерът Бойко Борисов подписа заповеди за назначаването на нови трима заместник-министри, съобщиха от правителствената пресслужба. Новоназначените ще попълнят екипите на министерствата на здравеопазването, на регионалното развитие и благоустройството и на енергетиката. Предложенията за назначаване са на съответните министри.
Светлана Йорданова – магистър по счетоводство и инженер-химик, ще бъде третият заместник-министър на здравеопазването. От 2015 г. тя е секретар на Националния съвет по наркотични вещества към ведомството.
За заместник-министър на регионалното развитие и благоустройството е назначен Павел Тенев. От 2003 г. работи като ръководител на проекти в различни фирми в сферата на строителството. Завършил е Университета по архитектура, строителство и геодезия.
В Министерството на енергетиката за заместник-министър е назначен Красимир Първанов, бивш изпълнителен директор на НЕК.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Санкциите срещу Русия удариха самолетостроенето й. Производството на нови лайнери зацикли и дори спря
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари