Премиерът Бойко Борисов разпореди на Главния инспекторат да извърши в максимално кратък срок проверка в Областна администрация – София-град по повод извършената сделка с царските конюшни.
Проверката трябва да проследи спазването на Закона за държавната собственост при извършването на разпоредителната сделка от областния управител на област София-град.
Тя трябва да установи също поискано ли е и получено ли е съгласие от ръководителя на ведомството, в чието управление е предоставен имотът – държавна собственост, за извършване на продажбата, каквото е изричното изискване на чл. 45а от ЗДС.
Докладът на Главния инспекторат трябва да съдържа предложения до министър-председателя за последващи действия.
Министър-председателят не е бил информиран за сделката.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
19780
6
09.09 2016 в 13:41
19207
5
09.09 2016 в 13:34
25374
4
09.09 2016 в 13:21
17761
1
09.09 2016 в 10:50
:-) :-) :-)
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие