Премиерът Бойко Борисов не изневери на езиковите си лафове и по време на посещението на френския президент. Този път, естествено, Борисов "блесна" с познания по френски език.
"Казвам, че всички парле ву франсе" - обърна се той към Еманюел Макрон, приветствайки го на летището. Репликата на Борисов бе казанa с гордост по повод на това, че по-голямата част от българската официалната делегация говори френски.
C'est vrai?" (Наистина ли?), отвърна Макрон. Не стана ясно дали френският президент е разбрал какво му е казал Борисов или преводачът е успял да реагира светкавично.
Репликата на Борисов може да чуете във видеото по-долу (11:53):


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
14000
9
26.08 2017 в 08:05
https://www.youtube.com/watch?v=0iTYvDekgw8
26699
8
26.08 2017 в 00:32
На Боко толкова си му е акъла - в 8 клас е стигнал по френски до "парле ву франсе" и там е запецнал. Сега се разбира, че и това не е бил разбрал. Такива тарикати-тъпанари по Банкя можеш да намериш много - и не само в Банкя. Но въпросът е защо е още на високото място, та даже си назначава и други подобни нему индивиди по високото? И отговорът може да е само един - тези, които го избират са по- големи малоумници.
-5103
6
25.08 2017 в 16:03
А тази простакеса,външната министърка да и проведат няколко урока по етикеция и облекло.Пълна простотия!!!!
Весела рокличка на цветя (нищо общо с официалния протокол), огромна пазарска червена чанта, опитваща да я скрие зад гърба си, стойка – широко разкрачена, играеща си с GSM-а, безгрижно охилена. ТОЙ, охранен, бръсната глава, разкопчан, раздавщ селски прегръдки и целувки, в един момент загърби бабето, за да е близо до внучето…Защо не е жив Алеко!
19507
5
25.08 2017 в 15:58
"Дедо ми вика. Не е страшно да си дедо, лошо е с баби да спиш"
18010
4
25.08 2017 в 15:53
18415
3
25.08 2017 в 14:58
35235
1
25.08 2017 в 12:50
Поздрав!
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други