„Има затваряне на очи. За да можеш да събереш незаконни средства, трябва буквално да се вдигнат бариерите, да могат да влязат в горите, да осъществят незаконна сеч, да я продадат и така да се съберат парите.“
Това заяви пред нова телевизия бившият земеделски министър и създател на БАСТА Мирослав Найденов в коментар по схемата с незаконната сеч, станала известна като „19/45“.
В студиото бе и другият лидер на БАСТА – Емил Димитров. Той заяви, че действащи директори в сферата на горите са се оплаквали за схемите на управляващите. По думите му обаче те няма да говорят публично, защото се страхуват за работните си места.
„Това са достойни хора, които работят дълги години в сферата на горите. Това нещо не се е случвало дори по време на мутренските години. Тогава е имало незаконна сеч, но никога не са рекетирани за пари в брой“, каза Мирослав Найденов.
Той уточни още, че за да се съберат 45 000 лв., незаконната сеч трябва да бъде за много по-голяма стойност, за да могат да се покрият разходите по извършването й.
Още по темата
Агроминистерството: Не сме компетентният орган, който да каже има ли схема 19/45
Парите от рекета по схемата "19/45" отивали в партийна каса
Найденов: Преди скандала 19/45 на зам.-министър Маринова й е отнет ресорът „гори“. Защо?
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
29.04 2014 в 14:38
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
29.04 2014 в 10:59
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
29.04 2014 в 10:02
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други
Андрей Гюров: ЦИК се опита да повтори Костинбродската афера
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни