България е изпратила на Украйна самоходни артилерийски установки "Гвоздика", каза военният министър Атанас Запрянов, цитиран от БНТ.
Той уточни, че това е въоръженияе с отпаднала необходимост, поради което не се налага изрична нова санкция на парламента.
Министърът обясни, че за всяко оръжие и боеприпас, предоставени на Киев, България ще бъде финансово компенсирана.
Запрянов уточни, че усилено се работи по придобиване на нови 155-милиметрови самоходни гаубици, като за целта ще използваме Общата европейска инициатива, за да намалим разходите по тяхното придобиване.
Министърът присъства на откриването на новата учебна година във Военната академия „Г. С. Раковски”.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
1170
2
03.09 2024 в 13:56
А има и символика - карамфилчета (гвоздика това означава за сведение на неграмотните мечкопоклонници) за погребване на орки :)
Добре ли е, мурзилки?
-60
1
03.09 2024 в 11:40
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск