Председателят на "Продължаваме промяната" Асен Василев определи предложението на правителството за особен управител в "Лукойл Нефтохим" Румен Спецов като доста лоша шега. Според Василев той не отговаря на изискванията.
"Румен Спецов бе назначен, за да събира данъци, а не за да управлява рафинерия. Има изисквания още в закона от 2023 г., че особеният управител трябва да има 5 г. опит в петролната индустрия и управлението на продукти в нея. Не мисля, че г-н Спецов ги има. Според мен това е някаква доста лоша шега на правителството, а не реална кандидатура", каза Василев в кулоарите на парламента.
Василев посочи още, че е абсолютно недопустимо "да си играем с най-голямото българско предприятие и това дали ще има бензин по бензиностанциите по такъв безобразен начин като се назначава човек, който даже формално не отговаря на критериите".
Попитан каква ще е реакцията на САЩ, Василев отговори, че не може да каже и за това трябва да се пита тези, които водят разговори с Щатите.
На въпрос може ли това решение да се обжалва лидерът на ПП каза, че "с последните промени, които бяха приети в петък никакви актове на особения управител не може да се обжалват".
Следете новините ни в :"Не знам дали може да се обжалва акта на правителството по самото назначение, трябва юристи да кажат. Не съм компетентен в тази тема. Човек трябва да знае от какво разбира и от какво не", допълни Василев.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
17875
12
14.11 2025 в 21:53
510
11
14.11 2025 в 19:40
Един след друг се оказват я пълни тиквисти, я пълни шишита.
хахаха
-8795
10
14.11 2025 в 18:36
-8795
9
14.11 2025 в 18:35
1420
8
14.11 2025 в 17:45
-1243
7
14.11 2025 в 17:30
5065
6
14.11 2025 в 17:04
9510
5
14.11 2025 в 16:35
Спецов е данъчен специалист, но ти като имаш бръмбар в главата, той си бръмчи...
1983
4
14.11 2025 в 16:26
20482
3
14.11 2025 в 16:22
То някои си мислят, че и шиши е юрист, ама не е.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други