Учители в Русия си сложиха станиолени шапки, за да се "предпазят от въздействието на сателитите на НАТО".
В поне седем училища във Воронежка област учителите старателно са спазили нарежданията по изготвяне и употреба на станиолените шапки и са побързали да се похвалят с "видеоотчети".
А за какви "нареждания" всъщност става въпрос? Зад комичната акция, която е възприета от педагозите съвсем сериозно, стои беларуският шегаджия Владислав Бохан. Той е изпратил нареждания от името на партията на Путин "Единна Русия" за провеждане на акция под мотото "Шлем на Отечеството".
За да подсили ефекта, шегаджията е използвал стар формуляр с логото на "Единна Русия" и е написал на чиновнически жаргон инструкциите за станиолените шапки.
Целта на "мероприятието" е била "укрепването на патриотизма, повишаване на осведомеността и уменията на педагозите в областта на практическите упражнения по гражданска отбрана, умението за работа с подръчни материали за изработване на първични средства за защита срещу заплахата от спътникови и радиоелектронни средства на НАТО, формирането на умения за работа със станиол".
Следете новините ни в :
Георги Савчев
Георги Савчев е редактор в OFFNews.bg от 2012 г. насам. Завършил е Радиожурналистика и Електронни медии във ФЖМК на СУ, специализирал е във Факултета по социални науки на Masaryk University – Бърно. От 2006 до 2011 г. е заместник главен редактор на Dnes.bg. Радионаблюдател на вестник „Култура” (2007 – 2011). Пише и за португалския седмичник Expresso. Автор е на книгата „Кристина”, наградена в Националния конкурс „Южна пролет“.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2252
10
17.11 2024 в 19:14
-1243
9
10.11 2024 в 11:57
2950
8
10.11 2024 в 09:10
3747
7
10.11 2024 в 08:01
16112
6
10.11 2024 в 03:18
3115
5
10.11 2024 в 01:04
...формирането на умения за работа със станиол" - тука оплюх екрана.
И тия станиоли се смеят на американците, че били тъпи!?
Вещь дня: в сети продают шапки для защиты от 5G:
https://hi-tech.mail.ru/news/103705-shapki-ot-5g/
2878
4
09.11 2024 в 23:51
Колхозничкте събират сено. Отгоре минава самолет и скачат парашутисти. Уплашили се тетките, че империалистите идват и хукнали да се крият. Една от тях се сетила, че в лекциите по политпросвета им казали, че най-важно е да си пазят съзнанието от империлалистическата пропаганда. Затова отишла до една купа сено и си заровила главата в нея.
Приземява се парашутиста и каво да види... стърчи един сочен задник от една купа сено. Вдигнал полите и се възползвал...
В този момент отдолу се чува глас - "Набивай гад, набивай! Так и до сознания не доберешся!"
2956
3
09.11 2024 в 23:41
12392
2
09.11 2024 в 23:33
-3474
1
09.11 2024 в 23:17
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други