От създателите на Т-14 Армата и Су-57: Първият руски хуманоид падна на сцената при представянето си

OFFNews 12 November 2025 в 15:23 34165 9
провал
Руският провал.

Вълна от подигравки заля социалните и традиционните медии след представянето на първия руски хуманоиден робот с изкуствен интелект. 

Технологичното чудо, наречено AIdol излезе с неуверена крачка на сцената, направи опит да помаха на публиката и се сгромоляса с гръм и трясък. При инцидента части от руския "Желязко" се разхвърчаха в различни посоки, а служители от презентационния екип опънаха черно платно, за да скрият фиаското.

Дори и в руските медии коментарите са безпощадни. Хората се питат: "Пиян ли е?" и "Антифризът ли му свърши?".

Други подозират, че хуманоидният робот е сделан от авторите на супер-гига-мега-танка Т-14 Армата, който на премиерата си на Червения площад в Москва преди години започна силно да дими и спря да върви. Паметливи правят аналогия и с изтребителя Су-57, също рекламиран като чудо на техническата мисъл край блатата, но също така останал на хартия.

Ироничните забележки продължават с притеснения за бъдещето на компанията Бостън Дайнамикс, която от много години разработва истински впечатляващи хуманоиди.

А всичко започна толкова внушително! AIdol излезе на сцената под звуците на музиката от филма Роки, но... гледката не само че не бе внушителна, но и будеше притеснение от самото начало. AI хуманоидът се клатеше като препил, а няколко секунди му бяха нужни да целуне пода.

От руската фирма за роботика Idol, която е производител на робота, твърдяха, че той интегрира движение, манипулиране на обекти и човешко взаимодействие чрез "въплътен изкуствен интелект". След фиаското от ръководството на дружеството коментираха:

"Стават грешки, учим се от тях."

Виж още за:
    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

     
    X

    Най-святото семейство: Родът на св. Василий Велики и св. Григорий Нисийски